Prev post Next post
Press Room / 19 listopada, 2019

Creepy Jar zapowiada premierę nowej gry na 2021 rok

# , , Creepy Jar zapowiada premierę nowej gry na 2021 rok 1

Creepy Jar zapowiedział długo oczekiwany nowy projekt. Gra z elementami survivalu osadzona w scenerii science fiction trafi na PC w drugiej połowie 2021 r. Jej budżet będzie większy niż GREEN HELL.

Creepy Jar zapowiada premierę nowej gry na 2021 rok 2

Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad kilkoma koncepcjami równolegle. Ostatecznie po dziesiątkach analiz wybraliśmy tę, która naszym zdaniem ma największy potencjał sprzedażowy. Będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy wraz z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby w scenerii science fiction. Część zespołu została już delegowana do nowego projektu. Zakładamy, że budżet gry będzie większy niż GREEN HELL. Kolejne szczegóły będziemy ujawniać sukcesywnie wraz z rozwojem projektu– zapowiada Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Premiera nowej gry (zawierającej już tryb kooperacji) w wersji PC na platformie STEAM wstępnie planowana jest na II połowę 2021 r. Planowane są również wersje na konsole Microsoft, Sony oraz Nintendo Switch.

Do czasu wydania nowej gry Creepy Jar planuje jeszcze wydać wersję co-op swojego hitu GREEN HELL, a także wersje konsolowe gry na wszystkie najpopularniejsze urządzenia. – Wersja co-op jest już prawie gotowa. Premierę uzależniamy od wyboru przez naszych partnerów najlepszego okna sprzedażowego. Myślę, że wkrótce poinformujemy również o stanie praca nad wersjami konsolowymi- zapowiada prezes.  

Przypomnijmy, że pełna wersja GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września. Od tego czasu w serwisie STEAM pojawiło się prawie 1200 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 5260 w 15 miesięcy) to wciąż 83%. Równie wysoka jest średnia (77%) komentarzy na portalu Metacritic.

 

 

Trailer/IGN:

http://www.ign.com/videos/2018/05/15/green-hell-announcement-trailer

Trailer i screeny /IGN:

http://www.ign.com/articles/2018/05/15/green-hell-is-an-amazonian-survival-nightmare-in-its-first-trailer

Steam:

https://store.steampowered.com/app/815370/Green_Hell/

Facebook:

https://www.facebook.com/GreenHellGame/

Twitter:

https://twitter.com/GreenHellGame

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/

O spółce: Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowi obecnie 11 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

Osoba do kontaktu: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463