Prev post Next post
Press Room / 18 listopada, 2019

Kool2Play zapowiada 3 własne tytuły do 2022 r

# , , ,

Uragun w wersji early access już w styczniu

Uragun, najnowsza produkcja Kool2Play ukaże się w trybie wczesnego dostępu na platformie Steam już 22 stycznia 2020 roku. Spółka przedstawi również plany rozwoju tytułu, czyli tak zwaną „mapę drogową”.  W ramach GameInn studio otrzymało dofinansowanie w wysokości 1.6 mln zł na jeden z kolejnych projektów – gry o kodowej nazwie „Odbudowa”.

 

Warszawski developer i wydawca gier – Kool2Play kontynuuje prace nad Uragun. Oficjalny trailer gry został obejrzany już ponad 210 tysięcy razy w serwisie Youtube, uzyskując ponad 85% pozytywnych reakcji. Tytuł wzbudza również zainteresowanie influencerów, którzy tworzą materiały dotyczące produkcji. Gra docelowo ma pojawić się na komputerach i konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku.

22 stycznia planujemy uruchomić Early Access do Uraguna. To ważna faza developmentu. Chcemy, aby od tego momentu gracze mieli wpływ na kształt gry. Będziemy wsłuchiwać się w ich opinię i modyfikować Uraguna zgodnie z sugestiami. To właśnie z pomocą graczy stworzymy mapę drogową rozwoju gry. Cel jest oczywisty. Chcemy aby Uragun był współtworzony przez społeczność Steam,  a co za tym idzie podbił jej serca. – opowiada Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

W preprodukcji znajdują się również inne projekty Kool2Play – City of Minds (action adventure) oraz nowatorski sim builder „Odbudowa” Projekt Odbudowa uzyskał dofinansowanie w ramach programu GameInn, o przyznaniu którego decyduje NCBiR. Wysokość wsparcia wynosi 1,6 mln zł.

Jeśli chodzi o plany wydawnicze, do końca 2022 na rynku pojawią się 3 nasze autorskie gry. Będą one dostępne na wszystkich ważnych platformach sprzętowych, rozważamy też wersje mobilne. W nadchodzącym roku zadebiutuje Uragun, a na rok 2021 jest planowana jest premiera City of Minds. – kontynuuje prezes.

Uragun to gra z gatunku top down shooter z elementami taktyki. Tytuł pozwoli użytkownikom zasiąść za sterami potężnego mecha walczącego z falami inteligentnych botów kierowanych przez AI, rozprzestrzeniających się po ulicach Nowego Jorku, Londynu, Berlina, Paryża, Barcelony, Moskwy, Pekinu i Warszawy.

Kool2Play kontynuuje przygotowania do debiutu na rynku NewConnect, na którym chce się znaleźć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020r.