Prev post Next post
Press Room / 21 października, 2019

Grywalne demo Vampire: The Masquerade – Coteries of New York zaprezentowane na targach PDXCON w Berlinie

# , , , , Grywalne demo Vampire: The Masquerade – Coteries of New York zaprezentowane na targach PDXCON w Berlinie 1

Krakowskie studio przygotowuje się do ostatniej tegorocznej premiery

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York ukaże się 4 grudnia 2019 roku na PC. W dniu premiery tytuł będzie dostępny na Steamie, w sklepie GOG.com w wersji DRM-free oraz innych sklepach cyfrowych na całym świecie. Wersja na konsolę Nintendo Switch pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku.

 Gra Draw Distance została oficjalnie zaprezentowana na targach PDXCON, które odbyły się w Berlinie w dniach 18-20 X. Wydarzenie było skupione na grach tworzonych i wydawanych przez Paradox Interactive, dlatego krótka prezentacja tytułu stanowiła wyróżnienie dla krakowskiego studia. Vampire: The Masquerade – Coateries of the New York ukaże się 4 grudnia w wersji na komputery osobiste w sklepach internetowych, w tym GOG.com oraz na platformie Steam. Na przyszły rok planowana jest wersja na konsolę Nintendo Switch.

Oficjalne ogłoszenie daty premiery Vampire: The Masquerade jest dla nas zwieńczeniem wielu miesięcy wytężonej pracy. Prezentacja gry na dużej scenie była dla nas ogromną nagrodą i cieszymy się, że sprostaliśmy wysokim standardom jakości Paradoxu. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i liczymy, że nasz tytuł zaspokoi głód graczy oczekujących na kolejną produkcję ze świata Vampire: The Masquerade. – mówi Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

 

Gameplay i trailer zaprezentowane na targach w Berlinie niebawem będą dostępne w social media. Tytuł jest opowieścią przeznaczoną dla jednego gracza, osadzoną w pełni licencjonowanym uniwersum Vampire: The Masquerade. Tłem historii protagonistki / protagonisty jest rywalizacja pomiędzy dwiema wampirzymi frakcjami – Camarillą i Anarchami, której stawką jest dominacja w Nowym Jorku.

Gra została podwójnie nominowana do nagród Game Connection Indie Development Awards w kategoriach najlepszej gry na konsole oraz najlepszego storytellingu. Zdobywcy statuetek zostaną ogłoszeni 25. października.

 

Dotychczasowy odbiór gry był bardzo ciepły. Już wrześniowe nominacje przekonały nas, że zmierzamy w dobrym kierunku. Tworzymy własną historię w pełni licencjonowanym uniwersum, wykorzystując oryginalne wątki oraz bohaterów. – kończy prezes Draw Distance.

 

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York będzie dostępne w sklepach internetowych, w tym GOG.com oraz na platformie Steam. Wersja na konsolę Nintendo Switch ukaże się w pierwszym kwartale 2020 roku. Ostateczne ceny zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Spółka prowadzi również zaawansowane rozmowy z Paradox Interactive o rozszerzeniu licencji na urządzenia Play Station 4 oraz Xbox One. Premiera tytułu na konsolach stacjonarnych może zostać ustalona na datę zbieżną z dniem debiutu na platformie Nintendo Switch.

 

Przypominamy, że Vampire: The Masquerade to marka skupiająca m.in. powieści, gry wideo oraz papierowe RPG. Została stworzona przez White Wolf w 1991 r. i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością oraz rzeszą wiernych fanów. Pierwsza cyfrowa odsłona serii – Vampire: The Masquerade – Bloodlines może poszczycić się niezwykle wysoką oceną na platformie Steam, sięgającą 94% pozytywnych opinii. Na przyszły rok planowana jest premiera Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 autorstwa Paradox Interactive.

 

O Draw Distance:

Draw Distance to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 roku jako iFun4all – spółka-córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów Indie Action Adventure oraz wykorzystujących Real World-Data – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

 

 

O Paradox Interactive:

Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole XBOX oraz Play Station. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie. Ich produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pochodzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. Do portfolio Szwedów należą takie marki jak Magicka, serie Europa Universalis i Hearts of Iron, czy Pillars of Eternity.  W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.