Prev post Next post
Press Room / 22 października, 2019

Sprzedaż GREEN HELL przekroczyła 300 000 sztuk

# ,

Pierwsza promocja cenowa jeszcze w tym tygodniu

Creepy Jar sprzedał już ponad 300 000 kopii gry GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej. Na przełomie roku pojawi się tryb co-op oraz wersja na Nintendo Switch, a już w tym tygodniu pierwsza promocja cenowa, która powinna uruchomić tzw. listę oczekujących liczącą już ponad pół miliona graczy.

Wydaje nam się, że rynek nie do końca wierzył, że uda nam się sprzedać 300 000 kopii GREEN HELL przed końcem roku, przed pierwszą promocją i wreszcie przed trybem co-op. Osiągnięty wynik na koniec października pokazuje, że gra ma wciąż olbrzymi potencjał, tak naprawdę trudny precyzyjnie do oszacowania.  Sama wishlista liczy już 570 000 i wydaje nam się, że będzie stopniowo realizowana wraz z kolejnymi promocjami i wprowadzeniem trybu co-op komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Przypomnijmy, że pełna wersja GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września. Od tego czasu w serwisie STEAM pojawiło się prawie 1000 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 4600 w 15 miesięcy) to wciąż 82%. Równie wysoka jest średnia (77%) komentarzy na portalu Metacritic.

GREEN HELL to typowy longseller z kilkuletnim cyklem życia i płaską, regularną sprzedażą. Do końca października podejmiemy decyzję czy wersja co-op trafi na rynek przed Świętami czy na początku roku. – kontynuuje Kwiatek.

Kolejny krok to GREEN HELL w wersji na konsole. CREEPY JAR wypuści grę na wszystkie 3 najpopularniejsze platformy, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox. – Trwają rozmowy z potencjalnymi wydawcami- podsumowuje prezes.