Prev post Next post
Press Room / 31 maja, 2019

iFun4All podpisał umowę z Legendary Television Productions

Serial na podstawie Serial Cleaner coraz bliżej realizacji

                                    

iFun4all ma umowę z Legendary Television Productions. Dotyczy ona prawa opcji, na mocy którego producent dokonał rezerwacji prawa do ekranizacji gry Serial Cleaner.

 

Podpisanie umowy z Legendary to kolejny krok w kierunku wyprodukowania serialu telewizyjnego na podstawie gry Serial Cleaner.  Zgodnie z umową, hollywoodzkiemu producentowi wyłączne prawo opcji przysługiwać będzie za jednorazową opłatą przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy za dodatkową opłatą. Po skorzystaniu z prawa opcji, wytwórnia nabędzie prawa autorskie do skradanki z wyłączeniem zachowanych przez spółkę praw do dalszej dystrybucji i sprzedaży, promowania i reklamowania, oraz wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji (sequeli i prequeli). Za sprzedaż praw autorskich do gry iFun4all otrzyma jednorazowe wynagrodzenie oraz wynagrodzenie w postaci tantiem z dochodów pochodzących z wykorzystania gry przez Legendary.

Współpraca z APA okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich doświadczeniu w branży oraz profesjonalnym negocjacjom udało się nam podpisać umowę z tak renomowanym producentem jak Legendary. W wyniku jej zawarcia jako pierwsza spółka w Polsce mamy szansę na ekranizację naszej gry. Jest to niebywałe osiągnięcie, które potwierdza, że nasze dotychczasowe kroki były słuszne, a sam Serial Cleaner może okazać się czymś więcej niż tylko wysoko ocenianą grą – komentuje Mielcarek. – To kolejna umowa ze znaczącym, globalnym partnerem, którą udało się nam się podpisać w ostatnim czasie.

Legendary Television Productions to spółka-córka jednej z największych wytwórni kinowych Legendary Entertaiment, odpowiedzialnej za takie tytuły jak trylogia Mroczny Rycerz Christophera Nolana, Jurassic World, 300, czy nadchodzący Detektyw Pikachu. Legendary Television Productions specjalizuje się w produkcji seriali telewizyjnych zgodnych z jakością i filozofią całej grupy kapitałowej. Ma na swoim koncie realizacje zarówno dla amerykańskiej telewizji (Colony) jak i platform dystrybucyjnych takich jak Netflix (Love) i Amazon (The Expanse).

Przypominamy, że przed iFun4all czas intensywnej pracy.  Już wkrótce, bo 20 czerwca, będzie miała miejsce premiera gry Serial Cleaner na platformie iOS. Ponadto w połowie maja spółka wydała w wersji early access grę Ritual Crown of Horns i pracuje obecnie nad udoskonalaniem jej przed premierą pełnej wersji, która ma odbyć się jeszcze w tym roku. Gamedeveloper niedawno podpisał też umowę z Paradox Interactive, na mocy której stworzy grę osadzoną w uniwersum Vampire: The Mascarade. Jednocześnie trwa kampania crowdfundingowa planszowej wersji Halls of Horror, podczas której dotychczas udało się zebrać 34% celu.

329 osób wsparło nasz projekt, a prawie 1500 go obserwuje. Liczymy, że najwięcej będzie się działo pod koniec. Mamy jeszcze kilka asów w rękawie – zapewnia prezes.