Prev post Next post
Press Room / 22 maja, 2019

iFun4all ma umowę z Paradox Interactive!

Krakowskie studio stworzy grę na podstawie Vampire: The Masquerade! 

iFun4all, polski deweloper gier, zawarł niezwykle korzystną umowę z Paradox Interactive! Już wkrótce powstanie nowa produkcja z olbrzymim potencjałem oparta na IP gry „Vampire: The Masquerade‘‘.

iFun4all podpisał umowę ze szwedzkim wydawcą gier wideo – Paradox Interactive. Przedmiotem umowy jest udzielenie niewyłącznej licencji na stworzenie i dystrybucję tytułu opartego na IP gry „Vampire: The Masquerade”. Zgodnie z umową Paradox zapewni także wsparcie marketingowe i PR-owe w ramach promowania innych gier ze swojego uniwersum. Wynegocjowane przez iFun4all warunki minimalizują obciążenie finansowe spółki z tytułu nabycia licencji, na co wpływ ma zagwarantowana możliwość rozliczenia zapłaconej opłaty licencyjnej z udziałem jaki przysługiwać będzie Paradox w zysku ze sprzedaży projektu. Dodatkowo, założone terminy płatności przypadają dopiero po premierze komercyjnej tytułu, a gamedeveloper sam zadecyduje o możliwościach wydawniczych tworzonego tytułu. Umowa została zawarta na okres 3 lat, bez ograniczeń terytorialnych.

 

Vampire: The Masquerade to marka skupiająca papierowe gry RPG oraz gry wideo, których akcja ma miejsce w World of Darkness. Została stworzona przez White Wolf w 1991 r. i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością i rzeszą wiernych fanów. Cyfrowa odsłona gry Vampire: The Masquerade Bloodlines może poszczycić się niezwykle wysoką oceną na platformie Steam sięgającą 93% pozytywnych opinii.  Jednocześnie z drugą odsłoną Bloodlines oraz tytułem tworzonym przez iFun4all, powstają inne gry osadzone w tym samym uniwersum, zaś wszystkie razem tworzyć mają spójną i uzupełniającą się całość.

 

Zawarcie tej umowy jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy w stanie skłonić do współpracy liczącego się na rynku, globalnego partnera. Jako jedyne studio w Polsce byliśmy w stanie przekonać Paradox, że potrafimy stworzyć grę, która zasługuje na to by być elementem globalnego brand planu Vampire: The Masquerade – komentuje Michał Mielcarek, prezes IFun4all.  – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że stworzymy w pełni licencjonowaną grę, która, mamy nadzieję, że trafi ona w gusta milionów fanów Wampira i Świata Mroku na świecie.

Fabuła gry osadzona będzie w świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition i umożliwi graczom wcielenie się w postać wampira znajdującego się w samym środku zawiłej rozgrywki personalnej i frakcyjnej oraz zawalczenie o władzę w Nowym Jorku. Premiera gry na platformach dystrybucyjnych PC oraz Nintendo Switch planowana jest jeszcze w 2019 r.

Przypominamy, że jest to niezwykle pracowity czas dla spółki. 17 maja na platformie Steam zadebiutowała wersja early access Ritual: Crown of Horns – mrocznej gry akcji 3D w perspektywie top-down. Produkcja osadzona jest w pełnym niebezpieczeństw świecie zainspirowanym przez gatunek Weird Western. Ponadto 15 maja ruszyła kampania crowdfoundingowa na Kickstarterze gry planszowej Hall of Horror. Jednocześnie Draw Distance pracuje nad swoim najbardziej obiecującym, autorskim projektem – Far Peak.