Prev post Next post
Press Room / 17 maja, 2019

iFun4all przeportuje i wyda grę Midnight Evil na Nintendo Switch!

Krakowskie studio zawarło umowę wydawniczą z Impulse Game Studios Ltd. Już wkrótce w Midnight Evil będzie można zagrać na Nintendo Switch!

iFun4all podpisał umowę wydawniczą z amerykańską spółką Impulse Game Studios Ltd., dzięki której został wyłącznym globalnym wydawcą gry „Midnight Evil” na platformie Nintendo Switch. Firma będzie odpowiedzialna za przeportowanie gry, a także marketing, promocję oraz dystrybucję tytułu. Umowa została zawarta na okres trzech lat z możliwością przedłużenia, a firmy podzielą się zyskami ze sprzedaży gry. Zawarcie umowy stanowi konty-nuację działań iFun4all w zakresie rozszerzenia działalności wydawniczej dla zewnętrznych studiów deweloperskich.

Midnight Evil to wyjątkowo zabawny horror fantasy. Wcielamy się w postać głównego bohatera, który odkrywa tajemniczą książkę. Szybko okazuje się, że jest ona magiczna i żyje własnym życiem. Znikąd pojawiają się potwory z koszmarów, a pomóc nam może jedynie przeklęta księga – bowiem tylko doczytanie jej do końca zagwarantuje nam przeżycie. Gra jest osadzona w gęstym klimacie lat 80 i dostarcza mnóstwo rozrywki. Dotychczas została wydana jedynie na komputery osobiste.

– Cieszymy się, że zawarliśmy umowę, na mocy której jednocześnie jesteśmy studiem przygotowującym port oraz ekskluzywnym wydawcą wersji na Nintendo Switch – komentuje Michał Mielcarek, prezes IFun4all. – Jest to pierwszy krok realizacji planu, który zakłada, że w ciągu kilku lat staniemy się wydawcą, czerpiącym przychody ze sprzedaży gier 3rd party. Chcemy rozszerzyć działalność i wykorzystać nasze doświadczenie w zakresie portowania i publishingu, aby pomóc deweloperom gier niezależnych osiągnąć lepsze wyniki sprzedaży ich gier.

Przypominamy, że jest to niezwykle pracowity czas dla spółki. Już dzisiaj na platformie Steam zadebiutuje wersja early access Ritual: Crown of Horns – mrocznej gry akcji 3D w perspektywie top-down. Produkcja osadzona jest w pełnym niebezpieczeństw świecie zainspirowanym przez gatunek Weird Western. Ponadto 15 maja ruszyła kampania crowdfoundingowa gry plaszowej Halls of Horror. W ciągu niespełna 40 godzin zbiórki spółce udało się zebrać 23% celu, który wynosi 45 000 USD. Jednocześnie Draw Distance pracuje nad swoim najbardziej obiecującym, autorskim projektem – Far Peak.

O Impulse Game Studio:
Impulse Game Studio, LLC., to niezależny amerykański producent, wydający zarówno gry mobilne, jak i komputerowe. Ich najbardziej znaną produkcją są horrory z serii 123 Slaughter Me Street nawiązu-jące do Ulicy Sezamkowej. Obie części produkcji zostały pozytywnie odebrane przez środowisko gra-czy, uzyskując odpowiednio 85% i 91% pozytywnych recenzji na serwisie Steam.

O Paradox Interactive:
Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole XBOX oraz Play Sta-tion. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie. Ich produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pocho-dzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. Do portfolio Szwedów należą takie marki jak Ma-gicka, serie Europa Universalis i Hearts of Iron, czy Pillars of Eternity. W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.