7Levels, krakowski producent gier na konsole Nintendo, już 14 marca 2019 r. wyda na konsolę Nintendo Switch grę Golf Peaks. Jej autorem jest polskie studio Afterburn.  Tytuł ukaże się w Europie, Australii oraz Ameryce (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk) i będzie kosztował w zależności od regionu 4,99 USD/EUR.

 

Już 14 marca 2019 r. gra „Golf Peaks” zadebiutuje na najnowszej konsoli Nintendo, a za jej wydanie odpowiedzialne będzie krakowskie studio 7Levels. Tytuł zostanie udostępniony graczom na terenie Europy, Australii i Ameryki (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk) za pośrednictwem sklepu Nintendo e-Shop w cenie zależnej od rynku i wynoszącej 4,99 USD/EUR. Jest to relaksująca gra logiczna w której gracze zdobywają szczyty gór grając w golfa. Co ważne, znajomość zasad gry w golfa nie jest wymagana, by w pełni cieszyć się z rozgrywki.

– Nintendo kontynuuje świetną passę, jeśli chodzi o sprzedaż konsoli Switch. Według najnowszych informacji od japońskiego giganta, ostatni kwartał 2018 roku przyniósł rekordową sprzedaż na świecie. Przy takiej dynamice jeszcze w tym roku Switch przegoni Xboxa One, który istnieje na rynku dwukrotnie dłużej niż najnowsza konsola Nintendo. – ocenia Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.– Zależy nam na urozmaicaniu naszego portfolio wydawniczego ciekawymi i nieszablonowymi projektami, które w naszej opinii znajdą swoich entuzjastów na platformie Nintendo. Gra Golf Peaks cechuje się minimalistyczną i dopracowaną w najmniejszych szczegółach oprawą wizualną i jednocześnie relaksującą atmosferą, co czyni ją bardzo ciekawym tytułem wyróżniającym się na tle innych, wydanych na tę platformę – dodaje wiceprezes.

Golf Peaksjest pierwszym autorskim projektem Afterburn – niewielkiego dewelopera gier z Łodzi. Ambicją młodego studia jest tworzenie i wydawanie niewielkich, dopracowanych produkcji na różnych platformach.

Przypominamy, że wydanie gry Golf Peaksto drugi projekt w programie „portingu” i wydawania gier na Nintendo Switch zewnętrznych developerów. Pierwszym tytułem, który 7Levels wyda na konsolę Nintendo Switch w najbliższym czasie, bo już 21 lutego br.  jest Warplanes; WW2 Dogfightod studia Home Net Games. Zgodnie ze strategią, spółka zakłada dalszą koncentrację na jak najszerszym wykorzystaniu możliwości platformy Nintendo Switch, więc w przyszłości myśli o kontynuacji działalności wydawniczej. Wydawanie gier zewnętrznych studiów będzie stanowić jednak uzupełniającą działalność spółki i nie wpłynie na produkcje autorskich projektów.