Prev post Next post
Press Room / 8 lutego, 2018

“Layers of Fear: Legacy” zadebiutuje na Nintendo Switch 21 lutego!

“Layers of Fear: Legacy”, za którym stoi Bloober Team, jako pierwsza “duża” produkcja na świecie z gatunku horror psychologiczny zadebiutuje na Nintendo Switch. Tytuł trafi do sprzedaży 21 lutego poprzez cyfrowy sklep Nintendo eShop na terenie Europy, Ameryki Północnej, Afryki Południowej oraz Australii. Cenę gry ustalono na wyjściowym poziomie 19,99 Euro/USD.

 

– Wierzymy w sukces “Layers of Fear: Legacy”, stąd m.in. decyzja o samodzielnym wydaniu gry w wersji cyfrowej na hybrydową konsolę Nintendo – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Jako jedni z pierwszych wprowadzamy na Switcha grę z gatunku, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem (horror psychologiczny), przy jednocześnie rosnących prognozach sprzedażowych dla samej konsoli. Sądzimy, że te czynniki oraz wypracowana wcześniej wysoka rozpoznawalność „Layers of Fear”, przełożą się na znakomite wyniki sprzedażowe tego tytułu na Switchu. Nie bez znaczenia będzie również fakt marketingowego wsparcia naszego tytułu przez Nintendo – dodaje prezes.

„Layers of Fear: Legacy” to produkcja dedykowana ekskluzywnie najnowszej konsoli Nintendo. Tytuł w pełni odświeżono i przeportowano uwzględniając funkcjonalności Switcha (m.in. system wibracji HD Rumble, czy wykorzystanie ekranu dotykowego) tak, aby poziom imersji w grze był jak najwyższy. Bloober Team wyposażył wersję switchową w „Layers of Fear: Inheritance” (DLC), dzięki czemu gracze otrzymają dodatkową zawartość.

Cenę gry ustalono na poziomie 19,99 EURO/USD. Cena może odbiegać od poziomu wyjściowego na poszczególnych rynkach dystrybucji.

“Layers of Fear: Legacy” ukaże się także w edycji pudełkowej, która trafi do sprzedaży po premierze cyfrowej. Za wydanie, marketing oraz dystrybucję pudełka na terenie całego świata odpowiada amerykańska spółka Limited Run Games.

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą blisko 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl