Prev post Next post
Press Room / 28 grudnia, 2017

Tower Investments zadebiutował na GPW

Akcje Tower Investments – specjalistycznego dewelopera powierzchni handlowych – trafiły na główny parkiet GPW w Warszawie. W grudniu spółka przeprowadziła z sukcesem publiczną ofertę nowoemitowanych akcji serii C, z których pozyskała 22,5 mln zł brutto. Zdobyte środki deweloper przeznaczy na zakup wybranych nieruchomości.  

­ Jesteśmy bardzo dumni, że dołączyliśmy dziś do grona spółek notowanych na głównym parkiecie GPW w Warszawie, to dla nas historyczny moment. Tower Investments jest na etapie dynamicznego rozwoju, chcemy jeszcze bardziej uwiarygodnić spółkę w oczach inwestorów i zyskać ich szersze zainteresowanie. Giełda zwiększa możliwość dostępu do potencjalnych nabywców i pozyskania potrzebnych na rozwój kapitałów. Spełniamy wszystkie wymogi, aby tu być. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas akcjonariusze, dołożymy wszelkich starań, żeby z równie dużym zaangażowaniem rozwijać naszą firmę w kolejnych latach. – informuje prezes Zarządu Tower Investments, Bartosz Kazimierczuk.

Do obrotu wprowadzonych zostało 121.329 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 250.250 akcji serii B spółki oraz 500.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 1 zł każda. Kurs akcji dewelopera wzrósł na debiucie o blisko 11 proc. z 48,05 zł do 53,33 zł, zaś kurs PDA wzrósł o 0,04 proc. do 45,02 zł przy kursie odniesienia 45 zł.

W grudniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną, w ramach której inwestorom przydzielono 500.000 nowoemitowanych akcji serii C. Do spółki trafiło 22,5 mln zł brutto, a jej wartość oszacowana została na ponad 70 mln zł. Zdobyte środki deweloper przeznaczy na zakup atrakcyjnych nieruchomości, co przyczyni się do dalszego wzrostu portfela zamówień – już teraz wartość  projektów opiewa na blisko 250 mln zł – Od lipca ubiegłego roku, czyli od momentu debiutu na NewConnect, do dziś odnotowaliśmy trzykrotny wzrost liczby realizowanych projektów. Od początku wiedzieliśmy jednak, że docelowo nasze miejsce widzimy na głównym parkiecie GPW. Giełda jest w naszej ocenie certyfikatem jakości, niezbędnym przy współpracy z naszymi klientami, którymi są największe sieci handlowe w Polsce. Rynek nam sprzyja, chcemy uchwycić z niego jak najwięcej – przyświeca nam główny cel strategiczny – „więcej“. Struktura naszej spółki jest do tego dostosowana, w tym momencie możemy realizować 25-30 projektów jednocześnie, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. – informuje prezes Zarządu Tower Investments, Bartosz Kazimierczuk.

Tower Investments jest 480. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 13. debiutem na tym rynku w 2017 roku.

Spółka realizuje obiekty dla największych sieci handlowych w Polsce – głównie sklepów dyskontowych oraz stacji paliw i sieci fast food. Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN, w ramach której rozwija parki handlowe. Deweloper podjął także decyzję o realizacji inwestycji usługowo-mieszkaniowych. Tower Investments prognozuje, że w bieżącym roku obrotowym wypracuje ponad 14 mln zł zysku netto, a w przyszłym blisko 19,5 mln zł.