Prev post Next post
Press Room / 15 września, 2017

Nintendo Switch = globalny sukces. Premiera Robonauts już dziś

Robonauts, największa dotychczas gra w portfolio QubicGames, zadebiutuje dziś na konsoli Nintendo Switch w Europie i USA. Spółka liczy, że światowy sukces nowej konsoli i jej skokowo rosnąca popularność w połączeniu z atrakcyjnością gry to solidne fundamenty pod sukces Robonauts.

Robonauts to dynamiczna, zręcznościowa gra platformowa (arcade shooting game). Wysokiej jakości oprawa audiowizualna i wciągającą rozgrywka, sprawiły, że tytuł cieszył się ogromną popularnością już przed premierą m.in. na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii. Dodatkowo gra debiutuje najpierw na tegorocznym światowym hicie – konsoli Nintendo Switch. W ciągu czterech miesięcy od premiery konsola trafiła do ok. 6 milionów użytkowników, a szacunki mówią że do końca roku liczba ta urośnie dwukrotnie. W roku 2020 sprzedaż Switcha ma sięgnąć 40 milionów sztuk. – Wydanie gry na Nintendo Switch, pół roku od premiery konsoli, daje dodatkowy potencjał sprzedażowy. Obecnie na konsolę dostępnych jest około 150 tytułów i każda nowa gra jest zauważona, a jeśli przy tym jest atrakcyjna, to jej sukces jest praktycznie przesądzony. Liczymy na to, że Robonauts wpisze się w ten trend  zapowiada Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Cena gry została ustalona na 14,99 EUR/USD i na początku będzie oferowana z 10% upustem. Jutro na Nintedo Switch oprócz Robonauts debiutuje jeszcze gra NBA 2k18, która nie jest konkurencją dla tytułu QubicGames, a kolejna premiera na konsoli zapowiedziana jest dopiero na 20 września. W najbliższy wtorek, 19 września, Robonauts trafi również na konsolę PlayStation 4.

 

O spółce:

QubicGames to wydawca gier i studio developerskie z ponad 12-letnim stażem. Spółka tworzy i wydaje gry Premium na konsole Sony PS4 i PS Vita, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac. Jest pomysłodawcą i współproducentem własnego silnika gier C-Way, realizowanego w latach 2012-14 wspólnie z Politechniką Warszawską, przy wsparciu NCBiR. Spółka jest również twórcą i właścicielem popularnego portalu AdoptMyGame – serwisu B2B skierowanego do deweloperów oraz wydawców gier. W 2016 roku QubicGames  zadebiutował na rynku NewConnect.

Kontakt:

Barbara Brozda, 518 734 141