Prev post Next post
Press Room / 10 września, 2017

Mocne uderzenie Bloober Team na Tokyo Game Show. Pierwszy pokaz „Layers of Fear: Legacy” na Nintendo Switch w Japonii!

Bloober Team, wiodący światowy producent gier z gatunku horror psychologiczny, pokaże grywalną wersję swojego hitu „Layers of Fear” na Nintendo Switch. Ekskluzywna odświeżona edycja gry pod tytułem „Layers of Fear: Legacy” zadebiutuje na rozpoczynających się jutro Tokyo Games Show – najważniejszych japońskich targach branżowych. W trakcie misji gospodarczej przedstawiciele Bloober Team spotkają się z firmą Nintendo w jej głównej siedzibie w Kioto.

 

– Możemy pochwalić się bardzo dobrą promocją „Layers of Fear: Legacy” na tegorocznych Tokyo Games Show – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Na Nintendo Switch udostępnimy grę w nowej odsłonie naszym potencjalnym partnerom biznesowym i dziennikarzom branżowym już w grywalnej wersji na Switcha – dodaje prezesZremasterowana gra krakowskiej spółki jest świetnie widoczna na wydarzeniu w Tokio – m.in. dzięki wielkiemu banerowi z „Layers of Fear: Legacy” wyeksponowanemu przez organizatorów przy wejściu na targi.

Nintendo Switch jest jedną z głównych atrakcji Tokyo Games Show. Najnowsze analizy wskazują, że hybrydowa konsola może trafić nawet do 130 mln graczy na świecie przez cały okres życia urządzenia, co kształtuje sprzedaż na poziomie od 13 do 31 mln sztuk konsol rocznie. Dotychczas sprzedało się ok. 9 mln sztuk gier na rynku, który globalnie oferuje zaledwie 100-150 tytułów na Switcha. – Moment wydania tytułu na konsolę Nintendo jest doskonały nie tylko ze względu na stale rosnącą sprzedaż urządzenia, lecz także z powodu wciąż niewielkiej liczby dostępnych gier szczególnie z gatunku, w którym się specjalizujemy. Jako fan Nintendo doskonale pamiętam sukcesy gier takich jak Resident EvilFatal Frame czy Eternal Darkness i jestem przekonany, że wielu posiadaczy nowej konsoli twórców Mario, czeka na produkcje takie, jak nasza. Zresztą pierwsze zainteresowanie dziennikarzy i graczy po publikacji zwiastuna LoF: Legacy świadczą o tym dobitnie – podsumowuje Piotr Babieno.

Przypomnijmy, że „Layers of Fear: Legacy” jest tytułem dedykowanym ekskluzywnie najnowszej konsoli Nintendo. Wydawcą został Aspyr Media – partner strategiczny Bloober Team. Współpraca obejmie dystrybucję cyfrową gry na terytorium całego świata i pudełkową w wybranych regionach. Tokyo Game Show potrwają do 24 września.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl