Prev post Next post
Press Room / 20 września, 2017

„Red Game Without a Great Name” debiutuje na najnowszym serwisie niezależnych gier video. iFun4all wskoczył na Jump!

iFun4all, niezależny gamdeveloper specjalizujący się w technologii real world data, dziś wprowadza grę „Red Game Without a Great Name” na najnowszą platformę sprzedażową Jump. To kolejny krok w realizacji strategii monetyzacji starszych tytułów ze stajni produkcyjnej spółki. Już jutro iFun4all będzie obecny na prestiżowym GamesIndustry.biz Investment Summit 2017 podczas EGX w Birmingham (UK), na którym spotka się z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

 

– Najprościej mówiąc platforma Jump to zupełnie nowy kanał dystrybucji gier, który nie sprzedaje kodów do gier, lecz w płatnym nielimitowanym czasowo dostępie oferuje specjalnie wybrane oraz przygotowane pod najnowszy kanał dystrybucyjny tytuły. Do nowego sklepu wprowadzimy też grę „Green Game: TimeSwapper” – tłumaczy Michał Mielcarek, prezes iFun4all. Jak podkreślił prezes, przygotowanie obu gier nie wiązało się dla spółki z dodatkowymi kosztami, a umowa z platformą dystrybucyjną Jump zakłada wpływy dla producenta już w momencie premiery tytułu.

Równolegle do działań mających zapewnić maksymalny potencjał sprzedażowy z poprzednich produkcji oraz zdobycie nowej grupy odbiorców, spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi na temat projektu Blind’n’Bluff. – Nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale na GamesIndustry.biz Investment Summit spotkamy się z czołowymi światowymi firmami z branży, żeby omówić nasz nowy projekt. Spotkania będziemy kontynuowali na listopadowym Game Connection w Paryżu – dodaje Michał Mielcarek.

Przypomnijmy, że obie gry – „Red Game” i „Green Game” – są obecnie w procesie certyfikacji na cieszącą się ogromną popularnością konsolę Nintendo Switch. Liczba sprzedanych urządzeń od marca bieżącego roku (premiera) do końca lipca osiągnęła poziom niemal 5 mln sztuk. Według danych Nintendo, do końca pierwszego kwartału 2018 r. Switcha kupi nawet 13 mln osób, a najnowsze niezależne analizy wskazują na znacznie wyższą sprzedaż w tym okresie. Dedykowanych Nintendo Switch gier wciąż brakuje – obecnie na rynku dostępnych jest ok. 100-150 tytułów. iFun4all nie wyklucza wprowadzenia innych gier na przełomową konsolę Switch.

 

 

Więcej o najnowszej platformie Jump:

https://playonjump.com/

 

 

O spółce:

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 roku. Od 2014 tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących „Real-World Data” – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Dotychczas developer stworzył m.in. takie gry jak „Serial Cleaner”, „Red Game Without A Great Name” czy „Green Game: TimeSwapper”. Pierwsza została doceniona w kategorii „najlepsze nowe gry” w App Store na całym świecie, a także nominowana do festiwali „Indie Cade”, „Casual Connect”, „Indie Plus”.

 

Kontakt:

Michał Mielcarek, mmielcarek@ifun4all.com, tel.: + 48 123 538 555

Barbara Brozda, b.brozda@strictminds.com, tel.: + 48 518 734 141