Prev post Next post
Press Room / 7 września, 2017

Bloober Team po najbardziej udanej premierze w swej historii szykuje się na kolejne imprezy targowe. Odnowione „Layers of Fear: Legacy” na Nintendo Switch!

Bloober Team, jeden z najważniejszych światowych producentów gier z gatunku horror psychologiczny, ujawnił, że hitowa produkcja „Layers of Fear” trafi na Nintendo Switch! Odnowiona wersja gry pod nazwą “Layers of Fear: Legacy” będzie pokazywana publicznie po raz pierwszy podczas Tokyo Game Show, które odbędą się w dniach 21-24 września. Kilka dni później przedstawiciele firmy będą promować swój najbardziej (jak dotychczas) udany tytuł “>observer_” na targach Igromir w Moskwie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedażowych „Layers of Fear”. Pod względem modelu biznesowego, tytuł należy do tzw. long tail, czyli produkcji generującej znaczące przychody w długim okresie od momentu wejścia na rynek – tłumaczy Piotr Babieno prezes Bloober Team. – Po analizie wskaźników rentowności wspólnie z Aspyr Media zdecydowaliśmy o wprowadzeniu zremasterowanej i zredesignowanej wersji gry „Layers of Fear: na nową platformę. Moment dla „Layers of Fear: Legacy” jest doskonały nie tylko z powodu wciąż niewielkiej liczby gier dostępnych na Nintendo Switch, lecz także rosnącej popularności wokół najnowszej hybrydowej konsoli – dodaje Piotr Babieno. Prezes jednocześnie podkreślił, że przeportowanie i pełne odświeżenie gry nie wiązało się ze znaczącym obciążeniem dla spółki a porozumienie z Aspyr zapewnia również pokrycie tych kosztów.

Światowa premiera „Layers of Fear: Legacy” przewidziana jest wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. Wydawcą został strategiczny partner Bloober Team – amerykański Aspyr Media. Współpraca obejmie dystrybucję cyfrową gry na terytorium całego świata a pudełkową na wybranych regionach.

Obecnie na rynku dostępnych jest ok. 110 gier dedykowanych Nintendo Switch. Liczba sprzedanych konsol od momentu premiery (marzec 2017 r.) do końca lipca osiągnęła poziom niemal 5 mln. Według danych Nintendo, do marca 2018 roku konsolę Switch kupi nawet 13 mln osób.

Krakowska spółka zaprezentuje grywalną wersję gry “Layers of Fear: Legacy” na odbywającym się we wrześniu Tokyo Games Show, a kilka dni później pokazywać będzie swą najnowszą produkcję – >observer_, na targach Igromir w Moskwie.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl