Prev post Next post
Press Room / 18 sierpnia, 2017

Realpolitiks Mobile w kilka dni od premiery generuje zyski

Gra Realpolitiks Mobile od Jujubee już w kilka dni od premiery zaczęła generować zyski. Koszt konwersji mobilnej tytułu, który 20 lipca 2017r. trafił do sprzedaży na platformie iOS, a tydzień później na urządzenia z Androidem, zwrócił się po zaledwie czterech dniach od premiery w sklepie App Store (iOS). 

Realpolitiks Mobile to konwersja gry strategicznej Realpolitiks z komputerów osobistych. Tytuł w wersji mobilnej jest pierwszą pełnoprawną produkcją typu grand-strategy na urządzeniach przenośnych i jego premiera spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów gatunku. Pod koniec lipca była to jedna z najchętniej kupowanych mobilnych gier strategicznych na takich rynkach jak Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Rosja, Hiszpania czy Polska – trafiając na platformie iOS do zestawienia TOP 5 najchętniej kupowanych gier strategicznych w aż 23 krajach świata.

Sukces Realpolitiks Mobile na iOS nie jest dla nas dużym zaskoczeniem, ponieważ jest to tytuł unikalny na rynku urządzeń przenośnych. Użytkownicy komputerów osobistych nie mieli dotąd dostępu do mobilnej produkcji, która oferowałaby im podobny stopień rozbudowania i podobne możliwości. Dlatego widzimy potencjał do dobrej sprzedaży gry w długim okresie, szczególnie przy optymalnym zarządzaniu ceną produktu. Po obniżce ceny spodziewamy się także wzrostu sprzedaży na Google Play, ale z promocją chcemy jeszcze poczekać – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Spółka będzie promować swoje gry na targach Gamescom w Kolonii, gdzie oprócz Realpolitiks i Realpolitiks Mobile, pokazywany będzie KURSK i Take Off: The Flight Simulator w wersji na PC.