Prev post Next post
Press Room / 16 sierpnia, 2017

Bloober Team ma kolejny światowy hit! Pierwsze reakcje i statystyki dają szansę na znacznie lepszy wynik >observera_ niż hitowy Layers of Fear!

Najnowsza gra krakowskiego Bloober Team znalazła się na trzecim miejscu globalnych bestsellerów na platformie sprzedażowej Steam zaledwie dzień po światowej premierze! Pierwsze recenzje w międzynarodowych mediach przyznały grze 9 na 10 punktów, a średnia ocen dziennikarzy przekroczyła 80 proc. >observer_ debiutował wczoraj na głównych platformach i wciąż utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedawanych niezależnych tytułów.

– Ogromnie cieszymy się z tak dobrej premiery gry >observer_. Patrząc na pierwsze oceny dziennikarzy oraz komentarze graczy możemy potwierdzić duży potencjał sprzedażowy gry. Nasza poprzednia, dotychczas największa produkcja – Layers of Fear nie znalazła się w top 10. >observer_ osiągnął znakomity wynik i to jeszcze w tak krótkim czasie, a pamiętajmy, że gry z naszego gatunku notują z reguły lepsze wyniki na konsolach niż na Steamie – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Tytuł otrzymał wsparcie głównych format holderów oraz platformy sprzedażowej Steam, dzięki czemu sprzedaż ma duże szanse znacznie przekroczyć wynik poprzedniego hitu krakowskiej spółki. – Obserwując początek sprzedaży wydaje się, że wynik Layers of Fear będzie zmultiplikowany, a warto zaznaczyć, że cena gry >observer_ jest wyższa – dodaje Babieno. Prezes zaznaczył także, że już w pierwszej dobie po rozpoczęciu sprzedaży >observera_, do spółki spłynęło wiele zapytań o potencjalną współpracę przy kolejnych tytułach od liderów rynku gier. – To pokazuje jakie perspektywy ma Bloober Team na przyszłość. Spokojnie i konsekwentnie zamierzamy realizować swój plan bycia światowym liderem horroru – mówi prezes Bloober Team.

Przypomnijmy, że światowym wydawcą najnowszego horroru psychologicznego z gatunku cyberpunk produkcji Bloober Team jest amerykański Aspyr Media – partner krakowskiego studia. Gra pojawiła się na całym świecie na platformach PC/Mac, PS4, Xbox One w cenie 29,99 USD (każdy posiadacz Layers of Fear na komputery ma możliwość zakupu >observera_ w cenie uwzględniającej 20 proc. rabat). Poza platformami sprzedażowymi głównych formatholderów, >observer_ jest dostępny również za pośrednictwem nowego amerykańskiego kanału – Twitch Commerce.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl