Prev post Next post
Press Room / 11 sierpnia, 2017

Bloober Team zarobił w pierwszym półroczu 2017 r. ponad 1 mln zł

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie niespełna 7,4 mln zł, Bloober Team wypracował w pierwszym półroczu 2017 r. ponad 1,04 mln zysku netto. Wynik pochodzi wyłącznie ze sprzedaży gry Layers of Fear. Już w najbliższy wtorek do sprzedaży trafi największa dotychczasowa produkcja krakowskiego developera „>observer_”. Gra pojawi się na całym świecie na wszystkich platformach w cenie 29,99 USD/EUR. Dodatkowo poza zapowiedzianymi -PC/Mac, PS4, Xbox One- gra będzie dostępna w sprzedaży również za pośrednictwem nowej platformy – Twitch Commerce.

W samym drugim kwartale Bloober Team zarobił 0,41 mln zł, a sprzedaż sięgnęła niespełna 4,5 mln zł. – Wynik drugiego kwartału jest wyłącznie zasługą sprzedaży naszego największego dotychczas produktu – horroru psychologicznego „Layers of Fear” – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team. Co więcej już wiadomo, że również w bieżącym kwartale wpływy z „Layers of Fear” będą całkiem zadowalające. – To efekt 75 proc. przeceny gry, która spowodowała lawinowy wzrost zainteresowania. Dodatkowo zapowiedzieliśmy że każdy posiadacz LoF na komputery będzie miał możliwość zakupu „>observera_” z 20 proc. upustem, a to oznacza blisko pół miliona potencjalnych użytkowników – tłumaczy Prezes. Promocja spowodowała, że LoF znalazł się nawet na 15 miejscu na liście bestsellerów platformy Steam oraz zyskał wsparcie serwisu w postaci baneru reklamowego na głównej stronie. – To wszystko dzieje się przed premierą gry „>observer_”, ocenianej znacznie wyżej przez pierwszych grających, niż „Layers of Fear” – dodaje Babieno.

Najnowszy horror psychologiczny z gatunku cyberpunk produkcji Bloober Team trafi do sprzedaży 15 sierpnia 2017 r. Wydawcą jest amerykański Aspyr Media – strategiczny partner Bloober Team, odpowiedzialny za światową promocję ostatniego tytułu krakowskiego producenta.  Spółka poinformowała, że oprócz anonsowanych wcześniej platform gra będzie dostępna również w sprzedaży przez nową platformę amerykańskiego giganta – Twitch Commerce. Dzięki temu firma będzie miała szansę monetyzować widzów oglądających streaming gier poprzez platformę Twitcha. Warto podkreślić, że “>observer_” jest jedną z pierwszych gier dostępnych w tym systemie sprzedaży.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.