Prev post Next post
Press Room / 9 października, 2014

ZMorph wyróżniony w plebiscycie Must have 2014 Łódź Design Festival

Na przekór kryzysowi czy ograniczeniom we wdrażaniu innowacji, wrocławska firma ZMorph ma powody do dumy. Za swoje zaangażowanie w doskonalenie jakości, innowacyjny i niezwykle ciekawy produkt jakim jest drukarka 3D wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem umożliwiająca drukowanie nawet w ceramice czy czekoladzie, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie Must have 2014 podczas Łódź Design Festival.

Łódź Design Festiwal to najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej, który odwiedziło już ponad 240 000 osób z całego świata. Prezentuje najlepszy design w wielu odsłonach – od art i craft design, architekturę, poprzez wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne, aż po modę. Plebiscyt Must have z kolei już od czterech lat wskazuje najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Jego celem jest prezentacja dobrego polskiego designu, promocja rodzimych biznesów i projektów W tym roku zgłoszono do niego aż 360 projektów, a wśród 60 wyróżnionych przez specjalnie zaproszoną Radę Ekspertów składającą się z przedstawicieli najważniejszych ośrodków wzornictwa w kraju, znalazła się drukarka 3D ZMorph z dedykowanym oprogramowaniem Voxelizer.

Również w tym roku marka ZMorph została nominowana do prestiżowej nagrody najlepszej drukarki 3D dla konsumentów podczas 3D Printshow w Londynie, a także zdobyła ważną nagrodę Grand Prix na targach 3D Printer Experience w Holandii. Z początkiem roku z natomiast ogromny potencjał drukarek 3D ZMorpha został zauważony na międzynarodowych targach technologicznych CeBIT 2014 przyciągając do stoiska dziennie setki odwiedzających.

– Cieszymy się z otrzymanych wyróżnień. Są one dla nas zarówno potwierdzeniem zainteresowania międzynarodowej publiczności naszymi drukarkami 3D jak i docenieniem przed specjalistyczne grono ekspertów wielu lat naszych starań i pracy włożonej we wdrożenie innowacji w dziedzinie druku i projektowania – podkreśla Przemek Jaworski, CEO ZMorph. – To także dodatkowa mobilizacja do jeszcze większej pracy nad naszymi drukarkami wierząc, że już wkrótce będą służyć wielu kreatywnym Polakom, w szczególności designerom, architektom, dentystom, lekarzom, projektantom biżuterii czy odzieży, a także studentom w spełnianiu swoich marzeń i prowadzeniu własnych biznesów – dodaje P. Jaworski.

Wartym podkreślenia jest fakt, że nie byłoby to możliwe bez międzynarodowych klientów, którzy wybierają drukarki 3D ZMorph z oprogramowaniem Voxelizer czy bez partnerów handlowych, z którymi wspólnie budują wiarygodność i pozycję marki na rynku światowym jak również bez pracowników, którzy wnoszą swój wkład w rozwój firmy.

Podczas 8-ej już edycji Łódź Design Festival (9-12.10.) w Art Inkubatorze ZMorph zaprezentuje swoje drukarki 3D, które dzięki wymiennym końcówkom jako jedyne na świecie umożliwiają drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, gumą, nylonem, drewnem, czekoladą czy ciastem. Poza nimi na stoisku odbywać się będą warsztaty z prezentacją niewykonywanego nigdzie wcześniej nadruku 3D na tkaninie, będącego swoistego rodzaju innowacją w branży fashion oraz prezentacja biżuterii wydrukowanej techniką 3D. Dodatkowo, wszyscy przybyli będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji ekspertów w druku 3D, jak i spróbować modelowania za pomocą najnowszej wersji dedykowanego oprogramowania – Voxelizer, umożliwiającego zaawansowane prototypowanie w designie, medycynie i architekturze.

Jak zapowiada projektantka ZMorpha, Paulina Szarejko: – Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko chętnie opowiem o tworzeniu prototypów albo modeli prezentacyjnych, przedstawię zaawansowane plansze projektowe i wprowadzę do świata drukowania 3D. Zaprezentuję nietuzinkowy i użyteczny gorset ortopedyczny 3D oraz naszyjniki i pierścionki z motywem wilka. Co więcej, pomogę wydrukować własne koszulki i torby z nadrukiem 3D. Zapraszam!

Od 9 do 19 października w Łodzi odbywać się będzie prawdziwe święto projektantów wnętrz i przedmiotów użytkowych. Tegoroczna impreza została zorganizowana pod hasłem „Brave New World” i właśnie wskazanie kierunku budowania „Nowego Wspaniałego Świata” jest niezwykle spójne z ideą powstania drukarki 3D ZMorph. To tak naprawdę wielofunkcyjny personalny fabrykator – mini fabryka, która może pracować w warsztacie, biurze lub w domu służąc do wytwarzania obiektów w wielu różnych technologiach, ułatwiając tym samym wykonywanie zawodów, zmieniając postrzeganie wytwarzania, a tym samym spełniając marzenia i wizje projektantów czyniąc świat przyjaźniejszym, lepszym.

ZMorph polska firma specjalizująca się w projektowaniem trójwymiarowych modeli cyfrowych szeroko wykorzystywanych w designie, modzie i architekturze. Producent drukarek 3D umożliwiających wytwarzanie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Drukarki 3D ZMorph dzięki wymiennym końcówkom i innowacyjnym ekstruderom jako jedyne na świecie umożliwiają drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem, będąc liderem w erze personalnej fabrykacji. Firma jest także twórcą Voxelizera – dedykowanego oprogramowania zaprojektowanego do obsługi urządzeń do druku 3D. Dostępna jest już z Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Skandynawii, Szwajcarii, czy Turcji i Rosji. Ma pierwszy w Europie showroom w stolicy druku 3D – Haarlem, Holandii. Więcej: www.zmorph.comhttp://lodzdesign.com/zmorph/

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Pająk
agnieszka.pajak@zmorph3d.com.pl
media@zmorph3d.com
telefon: +48 71 78 66 280