Prev post Next post
Press Room / 15 września, 2014

Sukces pierwszej publicznej oferty obligacji

MIKROKASA z nadsubskrypcją

Inwestorzy po raz kolejny zaufali specjalizującej się w pożyczkach konsumenckich gdyńskiej Mikrokasie. W zakończonej w minionym tygodniu ofercie publicznej spółka uplasowała wszystkie oferowane obligacje. Stopa redukcji wyniosła 16,32 proc. Wpływy z emisji w wysokości 2 mln zł, przeznaczone zostaną na zintensyfikowanie akcji pożyczkowej. Jeszcze w tym roku MIKROKASA planuje zaoferować inwestorom kolejną transzę obligacji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestorzy indywidualni docenili naszą spółkę, transparentność biznesową oraz przejrzystą politykę informacyjną, co przełożyło się na pełny sukces oferty publicznej. Dziękujemy inwestorom za okazane zainteresowanie i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby środki pozyskane z emisji generowały dalszy dynamiczny wzrost MIKROKASY. Pragnę podziękować profesjonalistom z Domu Maklerskiego Ventus Asset Management S.A., z którymi pracujemy nad tym aby wszyscy zainteresowani objęciem naszych obligacji, mogli to zrobić. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić program emisji obligacji – Janusz Bigus, wiceprezes MIKROKASA.

Oferta MIKROKASY to kolejna bezprospektowa publiczna emisja obligacji zakończona sukcesem, jednakże pierwsza w której wystąpiła nadsubskrypcja. Stopa redukcji złożonych zapisów w ofercie wyniosła 16,32 proc. To duży sukces dla spółki, zwłaszcza, że była to pierwsza publiczna emisja obligacji firmy z branży konsumenckich pożyczek pozabankowych. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup 2-letnich obligacji zyskają 9,5% w skali roku, a odsetki wypłacane będą kwartalnie. Obligacje serii J trafią wkrótce na Catalyst.

– Zainteresowanie inwestorów indywidualnych ofertą znacząco przekroczyło ilość oferowanych obligacji. O sukcesie niech świadczy fakt, iż średni zapis wśród inwestorów indywidualnych wyniósł ponad 50 tys zł. Oferta ta pokazuje, że inwestorzy doceniają solidne fundamenty oraz przejrzystość spółki. Dodatkowo atrakcyjna dla inwestorów konstrukcja parametrów emisji wraz z odpowiednią komunikacją z rynkiem dopełniły sukcesu. Jesteśmy spokojni o powodzenie kolejnych ofert MIKROKASY. – Szczepan Dunin-Michałowski, dyrektor zarządzający, Dom Maklerski Ventus Asset Management S.A.

Zapisy na obligacje MIKROKASY trwały od 28 sierpnia do 10 września. Funkcję doradcy ds. oferty publicznej pełniło IPO Doradztwo Strategiczne S.A., a oferującym był Dom Maklerski Ventus Asset Management S.A. Spółka wraz z doradcami emisji na bieżąco będzie informować rynek o kolejnych możliwościach inwestycyjnych.

Więcej informacji: k.kopka@baddog.pl, 797 327 849

Specjalizująca się w jedno, dwu i trzyletnich pożyczkach konsumenckich do 5 tys., zł MIKROKASA SA powstała w 2006 r. Od 2011 r. MIKROKASA SA jest aktywnym członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i działa w myśl Programu Etycznego tej organizacji. Przyjęte przez spółkę Zasady Dobrych Praktyk maja na uwadze bezpieczeństwo konsumentów – pożyczkobiorców. Uznanie za odpowiedzialność biznesową spółka zdobyła przyznanym przez Klientów w 2013 r. laurem Firmy Przyjaznej Klientowi.