Prev post Next post
Press Room / 12 czerwca, 2014

HM Inwest przeprowadzi nową emisję

Walne Zgromadzenie HM Inwest, notowanego na NewConnect warszawskiego dewelopera, zatwierdziło nową emisję akcji. Spółka chce pozyskać z rynku 8-10 mln zł. Publiczna oferta to pierwszy krok do przenosin na rynek główny GPW, które planowane są w drugiej połowie 2015 r.

– Spółka dynamicznie się rozwija. Mamy gotową strategię żeby ten rozwój jeszcze bardziej przyśpieszyć, ale potrzebujemy do tego środków. Dlatego zdecydowaliśmy się na nową emisję akcji – tłumaczy Piotr Hofman, prezes HM Inwest. Oferta planowana jest na wrzesień bieżącego roku. Spółka chce wyemitować akcje o wartości do 10 mln zł. Około 30 proc. puli przeznaczone będzie dla inwestorów indywidualnych. Przypomnijmy, że będzie to pierwsza publiczna emisja HM Inwest. Spółka wchodziła na NewConnect (listopad 2013 r.) nie oferując akcji.

Środki pozyskane z publicznej emisji akcji zostaną przeznaczone na zakup gruntów i finansowanie inwestycji. Spółka ma ambitne plany wyjścia poza aglomerację warszawską. Przypomnijmy, że pierwszą inwestycję poza stołecznym rynkiem HM Inwest ma już za sobą. Pod koniec ubiegłego roku spółka, przed planowanym terminem, zakończyła realizację inwestycji w centrum Katowic. – Aglomeracja śląska a zwłaszcza Katowice to bardzo obiecujący i perspektywiczny rynek. Na przełomie 2013/2014 roku udało nam się kupić kolejny grunt w dobrej lokalizacji, na którym rozpoczynamy budowę 150 mieszkań, jesienią br. – zapowiada Piotr Hofman. Na celowniku jest również Trójmiasto i Wrocław. Docelowo HM Inwest zamierza sprzedawać 200-300 mieszkań rocznie. W bieżącym roku będzie to 70-80 lokali.

W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 13,5 mln zł, HM Inwest wypracował 1,9 mln zł zysku netto. – W tym roku wyniki będą oczywiście wyższe, ale skala wzrostu zależała będzie od ostatecznych terminów zakończenia inwestycji, co w naszej branży jest naturalne. Planujemy m.in. sprzedaż pozostałej części biurowo-usługowej w Katowicach. Tylko ta transakcja powinna przynieść nam ponad 1 mln zł zysku – zapowiada prezes.

HM Inwest S.A.
HM Inwest, będąca właścicielem zastrzeżonego znaku towarowego Grupa Inwest, to deweloper działający obecnie na rynku warszawskim i katowickim. Zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych: od znalezienia lokalizacji, zakupu terenu, poprzez prace projektowe i budowę, aż po sprzedaż mieszkań. Od początku swojej działalności zrealizował kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i usługowej. Inwestycje – kameralne budynki mieszkalne lub mieszkalno-usługowe oraz małe osiedla domów jednorodzinnych, charakteryzuje atrakcyjna lokalizacja oraz bardzo dobra jakość i technologia wykonania. W 2013 r. spółka z powodzeniem zadebiutowała na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W 2013 r. przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 13,5 mln zł spółka wypracowała 1,9 mln zł zysku netto.

Kontakt:
Katarzyna Daszkiewicz, tel. +48 22 616 31 94, relacjeinwestorskie@grupainwest.pl
Tomasz Muchalski, tel. +48 504 212 463, t.muchalski@everestconsulting.pl