Prev post Next post
Press Room / 4 czerwca, 2014

Data premiery Godfire na E3 w Los Angeles

Real Boxing PC już 25 czerwca

Po świetnych wynikach pierwszego kwartału, Vivid Games idzie za ciosem. 25 czerwca na platformie Steam pojawi się długo oczekiwany Real Boxing w wersji na komputery PC, a już w przyszłym tygodniu poznamy datę premiery Godfire: Rise of Prometheus. Będzie ona ogłoszona podczas targów E3 w Los Angeles. Premiera superprodukcji autorstwa Vivid Games i Platige Image spodziewana jest jeszcze w czerwcu.

Real Boxing PC, to pierwsza autorska gra Spółki na komputery stacjonarne. Zostanie ona wydana bezpośrednio przez Vivid Games m.in. w największym sklepie cyfrowym Steam 25 czerwca w cenie $9.99. – Jest to kolejny etap rozwoju marki, dzięki któremu dotrzemy do nowej, wielomilionowej rzeszy graczy. Naszym celem było stworzenie produktu skrojonego na miarę wymagań odbiorców platformy PC. Gra w tej wersji posiadać będzie sieciowy i lokalny tryb rozgrywki wieloosobowej, ulepszoną oprawę wizualną oraz wsparcie dla funkcji społecznościowe platformy Steam. Marka posiada olbrzymi potencjał, który będziemy wielokierunkowo wykorzystywać. – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Gra trafi również w wybranych krajach do sprzedaży pudełkowej – w Polsce dystrybucją zajmie się CDP.PL. W drugiej połowie roku odbędzie się premiera wersji mobilnej w modelu biznesowym Freemium, a aktualna wersja otrzyma kolejne rozszerzenia. Dotychczasowy flagowy produkt bydgoskiej spółki sprzedał się w ponad 1.000.000 egzemplarzy ciesząc się niesłabnącą popularnością na wszystkich kontynentach.

Jeszcze większe emocje budzi data premiery Godfire: Rise of Prometheus. Gra ma być najbardziej zaawansowaną grą mobilną akcji na świecie. Założenia te potwierdzają oceny i komentarze mediów i graczy. – Gra budzi coraz większe emocje co nas bardzo cieszy. W chwili obecnej produkcja została ukończona, a kampania promocyjna wchodzi do ostatniego, najbardziej intensywnego i zarazem najważniejszego etapu. Mamy doskonały produkt, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie na rynku. Jesteśmy przekonani o sukcesie gry. – mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Przedpremierowe pokazy Godfire: Rise of Prometheus odbędą się na targach branżowych E3, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca w Los Angeles. W trakcie ich trwania Vivid Games poda oficjalną światową datę premiery gry, zaprezentowane zostaną również nowe materiały video.

W Spółce rozpoczęły się prace nad kolejnym dużym tytułem. Nowa gra z segmentu AAA powinna trafić do sprzedaży w 2015 r. Pierwsze szczegóły zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit Real Boxing. W czerwcu bieżącego roku planowana jest premiera kolejnej dużej marki- Godfire: Rise of Prometheus, produkowanej wspólnie z Platige Image – najlepszym studiem animacji w Polsce. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. z powodzeniem zadebiutował na rynku NewConnect. W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 8 mln zł (wzrost o 68%), spółka wypracowała 0,72 mln zł zysku netto (wzrost o 65%). Zysk operacyjny wyniósł 0,96 mln zł.

KONTAKT:
Remigiusz Kościelny – prezes zarządu,
tel. 52 3215728
remigiusz.koscielny@vividgames.com
Tomasz Muchalski
tel. 504 212 463
t.muchalski@everestconsulting.pl