Prev post Next post
Press Room / 9 lutego, 2024

Simteract stabilnie zakończył kolejny rok

# , ,

Przychody ze sprzedaży w IV kwartale 2023 r. wyniosły ok 2,3 mln zł., a zysk netto 245 tys. zł.  Obecnie spółka szykuje się do premiery “Taxi Life: A City Driving Simulator” zaplanowanej na 7 marca. 

– Mimo zawirowań na rynku, które się dzieją obecnie w branży, zachowujemy stabilną sytuację finansową. Przychody ze sprzedaży były porównywalne do analogicznego okresu 2022 i do III kwartału 2023. To pokazuje, że nawet bez dużych premier mamy stabilne przychody, umożliwiające nam swobodne funkcjonowanie na obecnym poziomie – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. – Wbrew obecnemu trendowi w branży gamedev, nie planujemy w najbliższym czasie żadnych zwolnień. Osiągnęliśmy na ten moment optymalne zatrudnienie, dzięki któremu możemy sprawnie pracować nad naszymi tytułami. 

Spółka obecnie skupia się na premierze gry “Taxi Life: A City Driving Simulator”, która pojawi się w pełnej wersji na PC i konsolach obecnych generacji już 7 marca. Cena bazowa gry na platformie Steam została ustalona na 29,99 EUR, a w wersji konsolowej na 39,99 EUR. Za marketing i dystrybucję Taxi Life odpowiedzialny jest globalny wydawca – francuska firma NACON.

– Został już niecały miesiąc do premiery, którą jesteśmy bardzo podekscytowani. Ostatni czas spędzamy na doszlifowaniu szczegółów, więc mamy nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom graczy – komentuje Marcin Jaśkiewicz. – Obecnie mamy liczną wishlistę, zwłaszcza wśród chińskich, amerykańskich i europejskich użytkowników, a wierzymy, że dzięki działaniom marketingowym naszego wydawcy ta lista jeszcze przed premierą urośnie. Jestem zadowolony z efektów naszej gry i mam nadzieję, że duże wishlisty pozytywnie przełożą się na sprzedaż. 

W symulatorze „Taxi Life: A City Driving Simulator” gracze wcielają się w role kierowców taksówek, gdzie głównym zadaniem jest skuteczny transport pasażerów. Simteract starał się jak najbardziej realistycznie odzwierciedlić to zadanie, odwzorowując duży fragment Barcelony w skali 1:1, uwzględniając także losowe wydarzenia na drodze, takie jak wypadki, prace drogowe, parady czy zmienne warunki atmosferyczne. Ambitniejsi gracze mają szansę otworzyć własną firmę taksówkarską i zatrudniać kierowców. Gra będzie wspierać jazdę z wykorzystaniem kierownic gamingowych.

LINK DO TRAILERA