Prev post Next post
Press Room / 10 stycznia, 2024

Bloober Team debiutuje na głównym rynku GPW!

# , ,

Pierwszy debiut w 2024 r. na warszawskiej giełdzie już za nami! Deweloper gier Bloober Team S.A. przeniósł swoje notowania z NewConnect na główny rynek GPW. Kurs akcji rozpoczął sesję na plusie.

 

Do obrotu trafiły akcje serii A, B, C, D i E. Przeprowadzce  z NewConnect nie towarzyszyła emisja.

 

  • Bardzo się cieszymy, że mogliśmy rozpocząć ten rok debiutem na GPW. I to jako pierwsi! Wierzymy, że umocni to naszą pozycję na rynku, dzięki czemu będziemy jeszcze efektywniej realizować nasze plany – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Obecnie spółka skupia się na produkcji remake’u kultowej gry SILENT HILL 2 wraz z Konami oraz projekcie C – grze opartej o własne IP we współpracy z Private Division (Take-Two Interactive). Ponadto spółka realizuje wiele projektów w ramach realizacji strategii 2nd party, gdzie Bloober Team współpracuje z zewnętrznymi partnerami dostarczając horrorowe know-how. Niebawem zarząd spółki spotka się z partnerami branżowymi na DICE w Las Vegas, gdzie będą się toczyć rozmowy związane są z realizacją strategicznych planów na lata 2023-2027.

 

  • Żyjemy w mocno niespokojnych czasach. Od dłuższego czasu branża gier przeżywa trudniejszy okres swej historii. To czego jako Ludzie boimy się najbardziej to, to co nieznane. Misją Bloober Team jest walka z lękiem przez stymulację strachem. Ale tylko w naszych produkcjach. Od października ubiegłego roku obchodzimy rocznicę 15 lecia naszej działalności. 2024 rok rozpoczynamy symbolicznie przejściem z “małego rynku” New Connect na główny parkiet GPW. Nie tworzymy projektu na najbliższe kwartały, lecz na lata. Zamiast “atrakcyjnych pomysłów” na kolejną grę mamy długoterminową strategię, którą wdrażamy nie w świetle mediów, ale w zaciszach naszych biur. Naprawdę chcemy po sobie coś zostawić – komentuje Piotr Babieno. – Przejście na główny rynek w tym momencie wyraża naszą dojrzałość do transparentności i spłaty zaufania, którą obdarzyli nas nasi Akcjonariusze i Partnerzy. Mamy więc zamiar zabrać Państwa już najbliższym czasie w podróż, która znacznie przekroczy Państwa oczekiwania.