Prev post
Press Room / 29 lipca, 2022

Moonlit nawiązał współpracę ze studiem CD PROJEKT RED!

# , , , , ,

Moonlit nawiązał współpracę ze studiem CD PROJEKT RED!

Nowy dodatek do Model Buildera będzie oferował składanie modeli postaci z serii gier Wiedźmin i Cyberpunk 2077.

Krakowskie studio specjalizujące się w tworzeniu symulatorów mających na celu tworzenie specjalnych przestrzeni do cyfrowego rozwoju swoich pasji podpisało umowę z CD PROJEKT S.A.. Jej przedmiotem jest nowe, pierwsze płatne DLC do Model Buildera. Zobaczymy w nim postaci znane z gier renomowanego polskiego studia, takie jak Geralt i Ciri.

Gra Model Builder to pierwszoosobowy symulator modelarstwa. Produkcja miała swoją premierę w lutym 2022 r. i została dobrze oceniona przez graczy i recenzentów. Odbiorcy chwalili sam pomysł na rozgrywkę i konsekwentnie zbudowaną, urokliwą oprawę wizualną. Od początku prac nad Model Builderem, twórcy założyli rozwój gry polegający na publikacji bezpłatnych i płatnych rozszerzeń. Już w marcu 2022 r. posiadacze tytułu dostali darmowe DLC, które pozwalało budować modele znane z bestsellerowej gry Frostpunk.

Po ciepłym odbiorze dodatku będącego owocem kooperacji z 11bit studios, Moonlit zdecydował się nawiązać współpracę z CD PROJEKT RED. Twórcy Model Buildera planują wydać płatne DLC, w którym do rozgrywki zostaną dodane modele postaci znane z gier studia (seria Wiedźmin, a także Cyberpunk 2077).

– Bardzo nas cieszy, że współpracujemy z najlepszymi, a umowa podpisana z CD PROJEKT RED tylko nas w tym utwierdza. Model Builder wciąż się rozwija i gorąco  wierzymy, że jego sufit jest jeszcze bardzo wysoko. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo rozpoznawalną marką są gry z serii Wiedźmin czy Cyberpunk 2077, dlatego wykorzystanie wizerunków m.in. Geralta czy Ciri traktujemy jako szansę na zwiększenie sprzedaży gry, a także dotarcie do graczy którzy do tej pory nie byli zainteresowani tego typu rozgrywką. Niemal każdy, chociaż przez chwile chciał zostać modelarzem. My dajemy ludziom taką szansę i to bez brudzenia sobie rąk klejem – mówi Michał Gardeła, prezes Moonlit.