Prev post Next post
Press Room / 2 czerwca, 2022

Wydawca Model Buildera wspiera Moonlita

# ,

 

Moonlit zawarł ze spółką Green Man Gaming Limited umowę pożyczki na kwotę do 142.000,00 euro. GMG Limited jest jednocześnie wydawcą stworzonej przez krakowskie studio gry Model Builder. Celem umowy jest zapewnienie spółce wsparcia do czasu jej stabilizacji finansowej i świadczy o zaufaniu Brytyjczyków oraz chęci dalszego rozwoju wspólnego projektu. 

Pożyczka ta, zgodnie z umową, jest nieoprocentowana, a jej spłata będzie odbywać się poprzez comiesięczne potrącenie z kwot należnych spółce. Termin całkowitej spłaty finansowania pomostowego został ustalony na 31 marca 2023 r.

– Nasza współpraca z wydawcą Model Buildera – GMG układa się bardzo dobrze. Gdy jako firma zaczęliśmy mieć chwilowe problemy finansowe, dostaliśmy od wydawcy MB pełne wsparcie. Podpisanie umowy o finansowanie pomostowe świadczy o tym, jak bardzo Green Man Gaming nie tylko wierzy w projekt i plan na jego dalszy rozwój, ale w całą spółkę. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest objęcie udziałów w Moonlit –
komentuje Michał Gardeła, prezes spółki.

Model Builder, czyli flagowa produkcja studia, na swoją premierę została bardzo dobrze oceniona, a jej popularność wśród graczy i streamerów zaczęła przebijać konkurencyjne gry z gatunku np. Motorcycle Mechanic Simulator czy House Builder. Symulator modelarstwa produkcji Moonlit Games sprzedał się w ponad 40 tysiącach kopii i wielkimi krokami zbliża się do recoupu.

Finansowy zastrzyk Moonlit planuje przeznaczyć na prace związane z produkcją dodatków dla Model Buildera, rozwojem następnego projektu oraz na bieżącą działalność spółki.