Prev post
Press Room / 25 maja, 2022

7Levels stworzy grę w uniwersum MonsterVerse, znanym m.in. z postaci King Konga czy Godzilli.

#

7Levels oraz Legendary Licensing, LLC  podpisały umowę, na mocy której polska spółka wyda grę z filmowego uniwersum MonsterVerse”. W skład franczyzy wchodzi wiele znanych hollywoodzkich produkcji. Spółka przyznaje, że to jej największy projekt dotychczas. 

Umowa zawarta została do 31 grudnia 2028 roku. Na jej mocy, 7Levels wyprodukuje grę na PC oraz konsole obecnej i przyszłej generacji, zaś licencja została udzielona na wszystkie obszary terytorialne, z wyłączeniem Chin. Prawa do gry, z wyłączeniem wszelkiej własności intelektualnej posiadanej przez Legendary Licensing, LLC, zostaną u krakowskiej spółki. 7Levels zobowiązane będzie do uiszczenia opłat licencyjnych, które oparte będą na realizowanych przychodach ze sprzedaży gry, obejmujących gwarancję minimalna.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że w końcu możemy ogłosić tę wiadomość. To największy dotychczas projekt, nad jakim pracowaliśmy, nasza najważniejsza umowa w historii. Dla niewielkiego, niezależnego studia z Krakowa, współpraca z tak wielkim graczem i tworzenie gry na podstawie licencji filmowej, która znana jest na całym świecie, to ogromny powód do dumy – komentuje wiceprezes 7Levels, Krzysztof Król.

Wydarzenia z gry będą mieć miejsce krótko po tym, co możemy zobaczyć w filmie Godzilla vs. Kong. W produkcji, gracz będzie musiał przetrwać w scenerii częściowo zrujnowanego miasta. Wykorzysta do tego, między innymi ogromną siłę Tytanów. Tytuł łączyć będzie w sobie gatunki gier akcji, przygodowych oraz platformowych, a całość okraszona zostanie realistyczną oprawą audiowizualną. Cena i data premiery gry zostaną ogłoszone w przyszłości.

– Postaramy się o wszystkim informować na bieżąco. Przed nami wiele pracy, ale widzimy, że idziemy w dobrą stronę, co jest naprawdę dużą motywacją dla całego zespołu, który angażuje się w projekt w stu procentach! Nie możemy doczekać się, aż będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów.  – kończy Krzysztof Król.

MonsterVerse to amerykańska franczyza medialna, w której skład wchodzą m.in. filmy z Godzillą i King Kongiem, wyprodukowane przez Legendary Entertainment, współprodukowane i dystrybuowane przez Warner Bros. Wydane dotychczas filmy to Godzilla, Kong: Wyspa Czaszki, Godzilla II: Król Potworów i Godzilla vs. Kong. Franczyza odniosła zarówno artystyczny, jak i komercyjny sukces, zarabiając prawie 2 miliardy dolarów na całym świecie.