Prev post
Press Room / 11 kwietnia, 2022

Bloober Team z najlepszym prezesem w Polsce!

# , , ,

Piotr Babieno został wybrany najlepszym CEO z Polski wg magazynu CEO Today.

Konkurs „CEO Today Global Awards” jest coroczną inicjatywą, której zadaniem jest wyróżnienie najbardziej szanowanych liderów i partnerów biznesowych. 

Strategia Bloober Team została uznana za jedną z najbardziej unikalnych nie tylko w branży gier, ale także w całym biznesie. Natomiast sam Piotr Babieno, prezes spółki, został wyróżniony jako jeden z najbardziej szanowanych prezesów na Świecie. Na wyróżnienie otrzymane przez prezesa krakowskiego twórcy horroru wpływ miały również sukcesy biznesowe odniesione w minionym roku – w 2021 Bloober Team nawiązał strategiczną współpracę z Konami, podpisał umowę wydawniczą na nowy tytuł z Take 2/Private Division, rozpoczął pracę nad nowym projektem z Rouge Games, a największy koncern technologiczny na świecie — Tencent — stał się głównym udziałowcem spółki, obejmując aż 21,97% akcji.

– Bloober Team już dzisiaj wymieniany jest jako jedna najważniejszych firm gamedeveloperskich na Świecie. Mamy unikalny klimat organizacyjny – stawiamy na Człowieka. Naszym największym kapitałem jest strategia i fantastyczny zespół ludzi. TO zostało zauważone, ale jest też kierunkiem, który pozwala nam dokonywać wyborów, które budują długoterminową wartość firmy. To pozwala mi wierzyć, że zespół Bloober Team nawet w odległej przyszłości będzie dalej wyznawał zasady, którymi kierujemy się obecnie – komentuje Piotr Babieno.

Jednocześnie CEO Bloober Team podsumował udane targi GDC. W San Francisco krakowski twórca spotykał się z największymi partnerami w branży, omawiając bieżące współprace i plany na przyszłość. W nadchodzących latach spółka chce zrealizować plan zostania globalnym liderem gatunku horroru. W osiągnięciu tego celu mają pomóc ostatnie wzmocnienia – spółka zatrudniła najlepszych specjalistów w branży, w tym Kacpra Michalskiego na stanowisku szefa Produkcji (wcześniej pracującego m.in. przy Dying Light 2, Sniper Ghost Warrior 3 czy Lords of the Fallen).