Prev post
Press Room / 22 marca, 2022

BioInMed przyjął Medicofarmę Biotech do swojego grona innowacynych firm biotechnologicznych

# , ,

Medicofarma Biotech S.A. została przyjęta do grona Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej w lutym 2022 roku. Jako Członek Regularny Związku znalazła się w gronie polskich firm biotechnologicznych, zaangażowanych w działania B+R nowych leków oraz metod diagnostycznych.

Medicofarma Biotech posiada dwa laboratoria B+R – w Lublinie i Poznaniu, w których realizowane są projekty z zakresu opracowywania innowacyjnych leków okołoonkologicznych, suplementów diety do stosowania w terapii schorzeń jamy ustnej oraz rehabilitacji postcovidowej. Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są nad opracowywaniem innowacyjnych leków okołoonkologicznych z wykorzystaniem terapii RNA. 

  • Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie polskich firm biotechnologicznych i mamy możliwość dołożenia swojej “cegiełki” do kierunku, w jakim ma zmierzać branża – mówi Cezary Kilczewski, prezes Medicofarma Biotech. – Uważam, że tylko wspólne zaangażowanie kluczowych interesariuszy na rynku w wypracowaniu standardów zapewni biotechnologii stabilny rozwój i konkurencyjność na rynku europejskim. Biotechnologia medyczna to nie tylko kluczowy dział gospodarki z perspektywy społecznej, ale też ekonomicznej. Polska ma bogate zaplecze naukowe i technologiczne, ale wciąż dużo przed nami – dodaje.

Podstawowym celem Związku jest ochrona praw firm członkowskich w Polsce i za granicą, zwiększanie innowacyjności polskiej gospodarki oraz popularyzowanie rozwiązań systemowych wspierających rozwój branży.

  • BioInMed ma współpracować przy tworzeniu nowych regulacji prawnych dotyczących branży. To ważne, by branża mówiła jednym głosem – do 2027 roku do Polski ma popłynąć w sumie 3 mld zł unijnych środków na wzmocnienie firm oferujących przełomowe technologie w leczeniu i żywieniu człowieka. Strategia Medicofarma Biotech na najbliższe lata zakłada pozyskanie dotacji w tych obszarach – dodaje Cezary Kilczewski, prezes Medicofarma Biotech.