Prev post Next post
Press Room / 21 lutego, 2022

Klabater bierze udział w Steam Next Fest prezentując Moonshine Inc!

# , Moonshine. Inc

Z okazji cyklicznego wydarzenia Steam Next Fest, Klabater po raz pierwszy udostępnił demo swojej najbliższej gry – Moonshine Inc. Symulator, w którym gracze tworzą swoje własne alkoholowe imperium, zadebiutuje w tym roku na PC, konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

W Moonshine Inc. gracz będzie przygotowywał oraz sprzedawał bimber, zaczynając od wyboru odpowiednich składników, dobrania proporcji, poprzez wybór odpowiednich technik destylacji, a na dystrybucji nielegalnego trunku kończąc. W demie produkcji dostępnych jest ponad 40 z 100 zaplanowanych różnych receptur do odkrycia, a księżycówkę będzie można wytworzyć na szereg sposobów dzięki dostępnym ponad 30 różnym wiernie odtworzonym urządzeniom do destylacji alkoholu. Opracowany specjalnie na potrzeby gry system The Red Flag Police zadba o wysoki poziom adrenaliny u graczy, inteligentnie kontrolując zachowanie lokalnej policji i agentów federalnych. W toku prac nad grą ze studiem współpracowali: dr inż. Andrzej Żywociński dbając o wierność odtworzenia procesów chemicznych związanych z produkcją wysoko-procentowego alkoholu oraz dr Marcin Wardaszko, który współtworzył model ekonomiczny odwzorowujący zachowanie popytu i podaży na rynku nielegalnej dystrybucji bimbru. Innowacyjna technologia kreacji gier symulacyjnych stworzona w trakcie prac nad grą Moonshine jest efektem realizacji grantu z programu Gameinn.

Moonshine Inc. jest wyjątkowym symulatorem ekonomicznym. Poza wyróżniającym grę tematem amerykańskich bimbrowników, trudów pędzenia nielegalnego alkoholu, niezwykle wiernie oddaliśmy też podstawy chemiczne samego procesu powstawania bimbru. Mnogość opcji dostępnych graczom pozwoli wszystkim zainteresowanym na wiele godzin zabawy i eksperymentowania, co pozytywnie wpłynie na regrywalność tytułu i da graczom tak przez nich wysoko cenioną swobodę rozgrywki – komentuje Robert Wesołowski, członek zarządu Klabatera, producent

Demo gry Moonshine Inc. prezentowane jest z okazji rozpoczynającego się dziś Steam Next Fest – cyklicznego wydarzenia promocyjnego poświęconego nadchodzącym tytułom niezależnym. Festiwal to kluczowe wydarzenie w pierwszym kwartale br., stąd decyzja Spółki o publicznym pokazaniu pierwszej grywalnej wersji gry właśnie z tej okazji.

W najbliższych dniach poza sprawdzeniem wersji demo, gracze mogą oglądać streamy z rozgrywki i zadawać pytania twórcom oraz wydawcom. Steam Next Fest potrwa do 28.02.

Strona i Press Kit – Moonshine Inc. | Klabater

Steam – Moonshine Inc. | Steam

Trailer – Moonshine Inc. Announcement Trailer | YouTube