Prev post Next post
Press Room / 18 lutego, 2022

Dark Point Games podsumowuje betę i rozwija Achilles: Legends Untold

# , , , Achilles: Legends Untold

Udostępniona wersja gry pozwoliła zebranie cennego feedbacku, którego spółka na bieżąco używa przy pracach nad tytułem. W ostatnich tygodniach tytuł został wzbogacony o 6 nowych wersji językowych oraz zbalansowany w zakresie satysfakcji z rozgrywki i poziomu trudności. Premiera gry planowana jest na Q2 2022.

Działania promocyjne, związane z Achilles: Legends Untold były prowadzone w drugiej połowie stycznia i zapoczątkował je trailer na kanale Youtube IGN oraz na stronie portalu. Materiał posiada obecnie ponad 530 tys. wyświetleń. Liczba oglądających materiały z rozgrywki na serwisie streamingowym Twitch.tv, przekroczyła 350 tys. osób, a łączna długość obejrzanej rozgrywki to blisko 90 tys. godzin.

– Gra została dobrze odebrana przez użytkowników, co napawa nas optymizmem przed nadchodzącą premierą tytułu w następnym kwartale. Tworzenie wysokiej jakości gier AA+ od początku było naszym celem, a każda z naszych gier ma zawierać innowacje technologiczne tworzone przez nasz zespół – w przypadku Achilles: Legends Untold jest to system GAIA – komentuje Paweł Waszak, prezes spółki.

Udostępniona wersja gry pozwoliła zebrać cenny feedback, z którego spółka na bieżąco korzysta przy pracach nad tytułem. Już 3 lutego, czyli tuż po otworzeniu testów na wszystkich chętnych graczy, Dark Point Games wprowadził dużą aktualizację, w której znalazły się nowości, usprawnienia i bugfixy. Jej najważniejszą częścią było dodanie aż 6 nowych języków – polskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i portugalskiego. Nad rozwojem produkcji pracuje ponad 20-osobowy zespół, który zdobywał doświadczenie m.in. w Techlandzie, CI Games i THQ Nordic.

Feedback graczy pozwolił nam na lepsze zbalansowanie rozgrywki m.in. poprzez wyważenie mocy i szybkości broni. Co ważniejsze, system GAIA działał praktycznie bezbłędnie, a jest to technologia, z której chcemy korzystać nie tylko w Achillesie, ale także kolejnych produkcjach spółki – kończy prezes.

Dark Point Games w pierwszej połowie roku planuje debiut na NewConnect, a później, w przeciągu roku od premiery, przeniesienie swoich akcji na rynek główny.

***

Achilles: Legends Untold Steam Page

Official Website

Achilles on Twitter

Achilles on Facebook
Join the Discord