Prev post Next post
Press Room / 11 stycznia, 2022

Far From Home odsłania karty i publikuje teaser Forever Skies

# , , Far From Home odsłania karty i publikuje teaser Forever Skies 1

Forever Skies, to tytuł debiutanckiej gry studia Far From Home, które planuje znaleźć się w gronie spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Światowa premiera gameplay teasera miała miejsce we wtorek na łamach IGN,  jednego z najważniejszych serwisów o grach. Już w drugiej połowie 2022 roku gracze oraz inwestorzy będą mogli zapoznać się z Forever Skies w wersji early access na PC.

 

Teaser Forever Skies ujawnia ciekawą wizję świata oraz koncepcję rozgrywki na opuszczonej i zniszczonej na skutek klęski ekologicznej Ziemi. To eksploracyjno-survivalowa gra akcji z widoku pierwszej osoby. Tytuł znany wcześniej pod nazwą roboczą “Project Oxygen” znajduje się w produkcji od ponad dwóch lat. Gra trafi na PC oraz konsole nowej generacji, a już dziś gracze mogą dodać Forever Skies do swojej wishlisty na Steamie.

“Widzimy duże zainteresowanie tytułem ze strony prasy, graczy oraz partnerów biznesowych. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z największymi przedstawicielami branży takimi jak Sony, Microsoft oraz Epic. Materiały z gry spotykają się z bardzo dobrym odbiorem, co pokazuje, że zmierzamy we właściwym kierunku” – podkreśla Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home.

Forever Skies to pierwszy projekt Far From Home, jednak za studiem stoją doświadczeni deweloperzy. Trzon spółki tworzą osoby związane wcześniej z Techlandem, gdzie odpowiadały m.in. za takie produkcje jak seria Dying Light. Członkowie zespołu pełnili także istotne funkcje w takich firmach jak Larian Studios czy Bloober Team. Far From Home cały czas się rozwija, w ostatnich miesiącach dołączyły do niego m.in. osoby wcześniej związane z Blizzardem, Riot Games, People Can Fly czy Flying Wild Hog. Spółkę zasilił także Adam Torchała, wcześniej autor analiz pojawiających się na łamach Bankier.pl oraz “Pulsu Biznesu”. Ma on wesprzeć spółkę w kwestiach finansowych oraz relacji inwestorskich.

“Za nami bardzo emocjonujący i udany 2021 rok. Sfinalizowaliśmy w jego trakcie prace nad bardzo istotnym Milestonem 4 oraz sporą częścią Milestone’a 5, a nasz zespół urósł przeszło dwukrotnie. Rozbudowany został zarówno team produkcyjny, tak aby był gotów na decydującą fazę prac nad grą, ale także i administracyjny oraz marketingowy, w związku ze zbliżającą się premierą i koniecznością jej jak najlepszego przygotowania oraz obsłużenia. Rok 2022 to otwarcie nowego rozdziału dla naszego projektu. Rozpoczynamy go z wysokiego C, od pokazania teasera, jednak nie jest to nasze ostatnie słowo. Niebawem gracze i inwestorzy zobaczą kolejne materiały z gry, a w drugiej połowie roku będą mieli okazję zagrać w wersję early access na własnych komputerach” – dodaje Andrzej Blumenfeld.

O firmie:

Powstałe w 2020 roku Far From Home jest niezależnym deweloperem gier z segmentu AA+ przeznaczonych na komputery osobiste i konsole nowej generacji. Stworzyli ją doświadczeni twórcy gier, pracujący w kluczowych rolach przy szeregu głośnych produkcji takich jak Dying Light, Dying Light 2, Dead Island, The Medium, Chernobylite czy serii Divinity Original Sin. Ambicją Far From Home jest tworzyć gry wideo, które pozostawią wyraźny ślad w historii tej gałęzi rozrywki. Łącząc wieloletnie doświadczenie z pracy w dużych zespołach, olbrzymią pasję do tworzenia gier, oraz wspólne wartości, zespół pracuje nad grą, o której stało się głośno od razu po pierwszej zapowiedzi. Forever Skies, planowana na PC, PS5 i Xbox Series S/X, jest tytułem z gatunku survival rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby, z dużą dawką akcji, eksploracji i craftingu, osadzonym w zrujnowanym świecie przyszłości. Spółka zapowiedziała chęć debiutu na warszawskiej giełdzie.

 

Teaser dostępny na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=vqy5noRNVJo&ab_channel=ForeverSkies

Materiały prasowe: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/19m9DH7LhYMlGFkGiaYbrIHGPA4VZP4hs

Kontakt: ir@farfromhome.games

Twitter: https://twitter.com/ffh_games_ir

Strona IR: https://www.ir.farfromhomegames.com/