Prev post Next post
Press Room / 2 grudnia, 2021

Ostatnia tegoroczna premiera Klabatera już dziś dostępna na PC i Nintendo Switch! 

# , , , , , Ostatnia tegoroczna premiera Klabatera już dziś dostępna na PC i Nintendo Switch!  1

Castle on the Coast zadebiutuje dziś na PC oraz Nintendo Switch. Gracze wcielą się w rolę uroczej żyrafy George’a – oficjalnej maskotki kalifornijskiego Valley Children’s Hospital i wyruszą na pełną niesamowitych przygód wyprawę do tajemniczego Zamku na Wybrzeżu. Gra pojawi się również na konsolach PlayStation i Xbox.

Castle on the Coast to zręcznościowa gra oparta na mechanice zbierania przedmiotów i pokonywania coraz trudniejszych, otwartych poziomów rozgrywki. Główny bohater, sympatyczna żyrafa o imieniu George, przemierza magiczny Zamek na Wybrzeżu, próbując zażegnać konflikt pomiędzy dwoma potężnymi czarodziejami. Castle on the Coast zostało stworzone przez Big Heart Productions – amerykańskiego niezależnego dewelopera z wykorzystaniem licencji Valley Hospital w Kalifornii.

Od blisko 70 lat żyrafa George jest maskotką Valley Children’s Hospital. Jest to bardzo duża placówka – obecnie jest tam prawie 360 łóżek, więc ten dzielny zwierzak co roku walczy o tysiące dziecięcych uśmiechów. W tym czasie George angażował się w wiele działań i projektów, jednak po raz pierwszy jest on bohaterem gry komputerowej. To niezwykły tytuł, przygotowany do wspólnej, wielopokoleniowej rozrywki – komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

Zespół Big Heart Productions tworzy narzędzia do terapii grami wideo we współpracy ze swoimi klientami, a do jej dotychczasowych osiągnięć należy między innymi projekt przygotowany na zlecenie fundacji Make-A-Wish, dzięki któremu młodzi pacjenci mogli w wirtualnej rzeczywistości poznać dinozaury. Klabater odpowiada za wydanie gry Castle on The Coast na wszystkich platformach. Gra pozwala na rozrywkę singleplayer lub zabawę w trybie kooperacji – wtedy drugi gracz steruje wiewiórką o imieniu Swirlz

– Dzięki trybowi kooperacji dzieci będą mogły cieszyć się przygodami Georga wraz z kolegami i koleżankami, rodzicami lub opiekunami. Rozmaite mechaniki w grze pozwolą na szaloną eksplorację – bieganie po ścianach zamku, ignorowanie praw grawitacji w alternatywnych wymiarach, rozpędzanie się na piłce czy latanie z pomocą jet-packa – George potrafi to i dużo więcej! Poza rozrywką, gra niesie ze sobą cenne lekcje dotyczące konfliktu i straty – kończy Michał Gembicki

 

Linki:

Steam: https://store.steampowered.com/app/1341900/Castle_on_the_Coast/

Nintendo Switch: https://www.nintendo.com/games/detail/castle-on-the-coast-switch/

Youtube trailer: ​​Castle on the Coast – Announcement Trailer

 

O Valley Children’s Hospital:

Valley Children’s Healthcare zapewnia kompleksową opiekę dla dzieci, od urodzenia do wczesnej dorosłości. Oferuje wysokospecjalistyczne usługi medyczne i chirurgiczne w zakresie opieki nad dziećmi ze schorzeniami od powszechnych po bardzo złożone w swoim 358-łóżkowym samodzielnym szpitalu dziecięcym, w którym znajduje się również 28 łóżek na OIOM-ie dla noworodków. Ponadto sieć Valley Children’s Healthcare obejmuje specjalistyczne ośrodki opieki, praktyki podstawowej opieki pediatrycznej oraz usługi opieki zdrowotnej dla kobiet.

Ich skoncentrowane na rodzinie usługi pediatryczne zaczynają się od wiodącego pediatrycznego centrum chorób nowotworowych i chorób krwi na Zachodnim Wybrzeżu oraz pediatrycznego centrum sercowego, znanego ze swojej wiedzy i pionierskich metod leczenia, aż po regionalny oddział intensywnej terapii noworodków (NICU) poziomu IV – jest najwyższy poziom referencyjny pomiędzy Los Angeles a Bay Area.

O Klabaterze:

Klabater SA to globalny wydawca i producent, który ma udokumentowane sukcesy w swoich obu działach. Zespół ds. rozwoju i marketingu Klabater Studio koncentruje się na markach własnych i samodzielnie opracowanych, takich jak Crossroads Inn, Heliborne i The Amazing American Circus. Klabater Publishing oferuje niezależnym programistom portowanie, PR, marketing, publikacje i zarządzanie sprzedażą, aby ich IP odniosło sukces. Klabater wydał takie indie perełki jak We. The Revolution, Help Will Come Tomorrow, Regalia: Of Men and Monarchs i wiele innych. Aby omówić potencjalną współpracę, odwiedź stronę https://klabater.com/contact/