Prev post Next post
Press Room / 18 listopada, 2021

Feardemic wydawcą pierwszej gry Unseen Silence

# , , , , ,

Feardemic, wydawca specjalizujący się w grach z szeroko pojętego gatunku horror, podpisał umowę z Unseen Silence. Na jej podstawie spółka-córka Bloober Team wyda grę Terror: Endless Night – niespotykane połączenie strategii i survival horroru.

Terror: Endless Night jest pierwszą grą młodego i ambitnego zespołu Unseen Silence. Produkcja stanowi połączenie strategii turowej z survival horrorem, w której gracz wciela się w rolę kapitana uwięzionego w lodzie statku. Jak opisuje nawiązaną współpracę Scott Millard, prezes Feardemica: – Terror: Endless Night bazuje na tragicznej historii żeglarzy HMS Terror i HMS Erebus. Jako wydawca gier specjalizujący się w szeroko pojętym klimacie horrorów, zauważyliśmy ogromny potencjał w grze autorstwa Unseen Silence. Jest ona idealnym przykładem jak krucha jest ludzka psychika w obliczu niebezpieczeństwa, bezsilności i niepewności.

Data premiery nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Tytuł docelowo ma się pojawić na komputerach osobistych, Nintendo Switch oraz konsolach już w przyszłym roku. Unseen Silence w swojej filozofii tworzenia gier stawia na rozbudzenie emocji graczy. Jak komentuje wybór wydawcy Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence:

Portfolio Feardemic już teraz jest bogate w świetne gry z gatunku horror, a spółka ta cieszy się dużą renomą w swojej niszy. Wierzymy, że nasza współpraca będzie owocna, szczególnie patrząc na niesamowite doświadczenie p. Millarda oraz całego zebranego przez niego zespołu.

___________________________

O spółkach:

Unseen Silence to niezależny producent gier wideo. Strategia firmy opiera się na tworzeniu gier wysokiej jakości – silnych marek, które będą odznaczały się długim okresem monetyzacji. Spółka dotychczas zapowiedziała dwa tytuły: Terror: Endless Night oraz Ultra Mega Cats. Oba stawiają na rozbudzenie emocji graczy, mimo skrajnie różnych mechanizmów rozgrywki – pierwsza to strategia turowa dla jednego gracza, natomiast druga to wieloosobowy shooter o niespotykanym settingu.

 

Feardemic jest wydawcą gier na najważniejsze platformy sprzętowe. Misją spółki jest dostarczanie swoim widzom rozrywki najwyższej jakości, która wywołuje w nich najważniejsze emocje: strach, niepokój i wstręt. Są to uczucia, które zapewniają nam bezpieczeństwo i ostrzegają nas przed nadchodzącą katastrofą, a z kolei kształtują nasze rozumienie radości, uniesienia i szczęścia. Feardemic jest spółką zależną Bloober Team SA z siedzibą Krakowie.