Prev post Next post
Press Room / 18 listopada, 2021

Bloober Team z nowym Head of Production!

# , , , , , Bloober Team z nowym Head of Production! 1

Zespół Bloober Team od listopada powiększył się o uznanego weterana branży. Do krakowskiego mistrza gier z gatunku Horror dołączył Kacper Michalski – nowy Head of Production w spółce.

Kacper od prawie 20 lat związany jest z gamedev. Przez ponad 15 lat pracował w Techlandzie, gdzie zajmował najważniejsze stanowiska w firmie – w tym producenta i szefa studia warszawskiego oddziału. Pokieruje on zespołem Bloober Team przy obecnych i przyszłych projektach spółki.

– Szukamy osób, które dobrze wpisują się w DNA Bloobera. Kacper świetnie rozumie rynek, jest szanowanym liderem, a jego portfolio i sukcesy są niekwestionowane. Tworzył on m.in. “Dying Light” – jeden z największych bestsellerów w historii polskiego gamedevu. Kacper i jego umiejętności są niezwykle ważne, ponieważ nasze nadchodzące produkcje są o wiele większe niż dotychczasowe i pragniemy zapewnić im bardzo wysoką jakość – komentuje Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA.

Kacper, obejmując stanowisko Head of Production będzie miał wpływ na wszystkie tworzone obecnie przez spółkę gry. Wśród nich są dwa tytuły, które zostaną wydane w najbliższych latach. Pierwszy projekt realizowany jest we współpracy z japońskim Konami. Drugi natomiast opiera się na własnej marce, a w ramach tego przedsięwzięcia, Bloober Team niedawno podpisał umowę z globalnym wydawcą Private Division.

W celu zapewnienia najwyższej jakości swoich produkcji, spółka stale dąży do powiększenia zespołu – krakowski mistrz horroru w przyszłości ma liczyć ponad 200 pełnych zapału artystów, dlatego niewykluczone są kolejne znaczące wzmocnienia. Działania te, zgodnie z realizowaną strategią, są ważnym krokiem na drodze Bloober Team do wyjścia z niszy horrorów, którą spółka zdominowała w ostatnich latach.