Prev post Next post
Press Room / 13 października, 2021

Klabater pokaże nowości wydawnicze na targach PGA 2021

# , , , , , , , , Klabater pokaże nowości wydawnicze na targach PGA 2021 1

Po udanych prezentacjach na londyńskim EGX, Klabater pokaże aż cztery gry w trakcie poznańskich targów gier, największej imprezie tego typu w Polsce. Wśród nich zostaną pokazane nowości z produkcji, które zostaną wydane przez spółkę w tym oraz przyszłym roku – Najlepszy Miesiąc Życia, Orbit.industries oraz Castle on the Coast

 

Na stanowisku spółki dostępne będą łącznie 4 tytuły: The Amazing American Circus, Najlepszy Miesiąc Życia, Orbit.industries oraz Castle on the Coast. Co ciekawe, będzie to pierwsza okazja w Polsce, aby zobaczyć dwie z nadchodzących gier spółki. Jak komentuje Michał Gembicki, Joint CEO w Klabaterze: – Cieszymy się, że targi stacjonarne na dobre wróciły do kalendarza branżowego. Eventy online mają swoje mocne strony, ale nic nie zastąpi kontaktu z graczami. Na PGA 2021 stawimy się zatem dużym zespołem i wieloma grami. Gry takie jak Castle on the Coast i Orbit.industries będziemy pokazywać w Polsce po raz pierwszy.

Castle on the Coast jest przepięknie narysowaną platformówką 3D, której bohaterem jest żyrafa. Gracz ma za zadanie wykorzystywać swoją zręczność oraz specjalne wyposażenie (w tym jetpack), aby pokonywać kolejne poziomy. Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku na platformie Steam. Orbit.industries natomiast to rozbudowana symulacja kosmiczna, skupiająca się na budowaniu własnej stacji orbitalnej. W trakcie PGA 2021 Klabater pokaże demo gry, a premiera planowana jest na przyszły rok.

 

Dodatkowo, Michał Gembicki i Filip Hillesland (zespół tworzący grę Najlepszy Miesiąc Życia) wezmą udział w panelach dyskusyjnych, które organizowane są w ramach towarzyszącej PGA imprezie o nazwie Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Dotychczasowe 14 edycji odwiedziło blisko 600 000 fanów gier i rozrywki multimedialnej. Na PGA mają miejsce polskie i europejskie premiery oraz pokazy najbardziej wyczekiwanych gier. Impreza słynie również z organizacji turniejów e-sportowych na najwyższym poziomie oraz licznych wydarzeń towarzyszących, w tym Game Industry Conference, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku gier.

 

____________________________

O spółce:

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka ma na swoim koncie wydanie bestsellerowych gier We. The Revolution, Heliborne i Crossroads Inn oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation i Nintendo Switch. Zespół developerski Spółki odpowiedzialny za grę Crossroads Inn, w tej chwili pracuje nad Moonshine Inc. Już 16 września Klabater wyda grę The Amazing American Circus, którą współtworzy ze studiem Juggler Games. Spółka oferuje również usługi portingowe przenosząc uznane tytuły z PC na platformy konsolowe