Prev post Next post
Press Room / 30 sierpnia, 2021

Moonlit nawiązał współpracę z Drago Entertainment

# Moonlit nawiązał współpracę z Drago Entertainment 1

Do najnowszego tytułu Drago Entertainment, Gas Station Simulator, zostaną dodane modele z gry Model Builder. Elementy z gry Moonlit będą stanowiły element ekspozycji stacji benzynowej, w której znajduje się gracz. Twórcy obu tytułów planują wspierać się marketingowo do czasu październikowej premiery Model Buildera. Współpraca będzie działała w obie strony – w grze Moonlita w późniejszym terminie pojawią się modele z Gas Station Simulator.

Obie gry w najbliższych miesiącach zadebiutują na Steam. Pierwsza z nich, Gas Station Simulator, będzie dostępna już 15. września. Tytuł Drago Entertainment będzie dostępny na całym świecie, a wydawcami gry są Movie Games oraz, na rynku chińskim, Heartbeat Interactive Entertainment. Gracz będzie miał za zadanie prowadzenie stacji paliw, w tym wyposażenie jej w niezbędne urządzenia, sprzedaż podstawowych towarów, czy poszukiwanie nowego asortymentu, zwiększającego atrakcyjność lokalu. To właśnie pudełka z gry Model Builder będą stanowiły nowy asortyment, który gracz będzie mógł postawić na półkach swojej stacji. Każde z nich zostało specjalnie przygotowane, aby przykuwało uwagę i zainteresowało gracza. Stworzone zostały autorskie ilustracje, które prezentują poszczególne modele, a każde z pudełek będzie posiadać dodatkowo logo gry Model Builder oraz dedykowany opis, który ma na celu szerszą promocję tytułu.

– Współpraca z Drago Entertainment jest dla nas okazją do budowania wizerunku Moonlit. Obie firmy tworzą symulatory, jednak ze względu na różne nisze, nie konkurujemy ze sobą bezpośrednio. Widzimy jednocześnie potencjał do wzajemnego uzupełniania przestrzeni rynkowej, dlatego zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy marketingowej, Na jej bazie obie produkcje będą wzajemnie promowane do czasu premiery Model Builder, a potencjalnie nawet dłużej. Wierzymy, że w ten sposób osiągniemy dużo więcej niż w pojedynkę – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Premiera Model Builder planowana jest na październik, a gra jest obecnie na etapie zaawansowanej produkcji oraz przygotowania modeli, które będą dostępne na premierę. W ostatnich dniach demo było dostępne na platformie Steam z okazji targów Gamescom. Wydawcą tytułu jest Green Man Gaming.

 

Duży potencjał Gas Station Simulator oraz jego premiera na terenie Chin przekonały nas do tej współpracy – daleki wschód jest dla nas ważnym rynkiem, a budowę wishlisty gry rozpoczęliśmy w trakcie ubiegłorocznych targów G-Fusion Live Show. Wierzymy, że Model Builder odniesie w październiku globalny sukces – kończy Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

 

 

***

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

 

Kontakt PR

Anna Budzńska, a.potentas@strictminds.com , tel.: +48 530 035 335 

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463