Prev post Next post
Press Room / 2 sierpnia, 2021

FEARDEMIC powołuje Scotta Millarda na stanowisko Prezesa Zarządu

# , , FEARDEMIC powołuje Scotta Millarda na stanowisko Prezesa Zarządu 1

Spółka zależna Bloober Team SA pozyskuje inwestorów i usamodzielnia się

Feardemic rozpoczął agresywną ekspansję w obszarze jej podstawowej działalności, którą jest publikowanie gier o tematyce horroru. Spółka usamodzielnia się, pozyskuje inwestorów i zyskuje nowy, międzynarodowy zespół zarządzający z olbrzymim doświadczeniem na rynku wydawniczym.

Feardemic Sp. z o.o. poinformował o powołaniu Scotta Millarda na stanowisko prezesa zarządu firmy. Jako doświadczony lider biznesowy Scott Millard zastąpił tymczasowo zarządzającego – Piotra Babieno i przejął wszystkie obowiązki w dniu 30 lipca 2021 roku. Piotr Babieno będzie koncentrował się na działaniach Bloober Team SA, który pozostanie największym udziałowcem Feardemica.

Scott Millard dołączył do Feardemica na początku 2020 roku i szybko zbudował nowy zespół zarządzający oraz dodał kilka nowych projektów do portfolio, co znacznie poprawiło sytuację fiskalną firmy. Millard jest doświadczonym dyrektorem, który rozpoczął karierę w branży gier w firmie Sega Ozisoft w Australii. Przed objęciem stanowiska w Feardemicu pełnił funkcję zarządczą w Atari, a następnie w Namco Bandai na region Azji Południowo-Wschodniej i Korei. Pełnił również funkcję konsultanta dla różnych firm – jednym z jego ważniejszych osiągnięć było stworzenie sieci dystrybucji dla Skyrim i Elder Scrolls Online od firmy Bethesda na rynkach azjatyckich, a także wprowadzenie w Azji marek elektroniki użytkowej, w tym Turtle Beach oraz amerykańskiego producenta wysokiej klasy słuchawek Grado.

Poza objęciem nowego stanowiska w Feardemic Scott Millard nabył udziały w firmie i jest obecnie drugim największym udziałowcem po Bloober Team.

– Jestem dumny z bycia nie tylko prezesem zarządu, ale również wspólnikiem w Feardemic. Widzę bardzo duży potencjał i ogromne możliwości rozwoju biznesowego tym segmencie rynku. Horror jest jednym z dominujących tematów w historiach, które twórcy przekazują poprzez swoje gry. Chciałbym, aby Feardemic stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw gier wideo, które wzbogaci rynek o szeroką gamę różnorodnych produktów zgłębiających tematykę horroru za pośrednictwem przeróżnych gatunków gier – mówi Scott Millard.

– Budowanie wielkich firm wymaga wiele wysiłku i wyobraźni, a Scott pokazał, że jest on wierny naszej pierwotnej wizji tego, czym ma być Feardemic, i że potrafi wnieść do firmy umiejętności operacyjne na najwyższym poziomie. Scott zbudował wspaniały zespół, a Bloober Team będzie wspierać ich w nadchodzących latach, aby pomóc w przekształceniu Feardemica w naprawdę wielką firmę o globalnych aspiracjach – komentuje Piotr Babieno

W tym samym dniu, w którym Millard został powołany i zainwestował w firmę, Feardemic powitał czterech nowych inwestorów, zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Restrukturyzacja i pozyskanie nowych wspólników umożliwią agresywną ekspansję firmy i przybliżają spółkę do zrealizowania ambicji, którą jest stanie się w nadchodzących latach jednym z największych na świecie wydawnictw wertykalnych.

Feardemic jest wydawcą gier komputerowych i powiązanych z nimi produktów rozrywkowych. Misją Feardemic jest dostarczanie odbiorcom wysokiej jakości rozrywki, która wywołuje najciekawsze i, w opinii niektórych, najważniejsze ludzkie emocje: strach, niepokój oraz wstręt.

Feardemic, z siedzibą w Krakowie, europejskiej stolicy kultury, to coś więcej niż tylko wydawca czy twórca gier. To idea i filozofia.

Feardemic jest wydawcą oferującym pełen zakres usług, który inwestuje w studia zajmujące się tworzeniem gier i w ich własność intelektualną.

W ciągu ostatnich dwóch lat Feardemic wydał 6 niezależnych tytułów, które dają w sumie 23 źródła przychodu ze wszystkich platform, w tym: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Xbox One, Microsoft Series X l S i Nintendo Switch.

***

About FEARDEMIC

FEARDEMIC sp. z o.o, a wholly-owned subsidiary of BLOOBER TEAM S.A, is a publisher of computer games and their related entertainment products. The company strives to deliver the most interesting entertainment experiences which involve situations that evoke the most fascinating and important human emotion: fear. The company pursues this direction not because it is evil or sadistic, but because through the contrast of intense emotions, humanity can learn more about who or what it truly is.

 

For more information:

Feardemic sp. z o.o

Cystersów 9, 31-553, Kraków, Poland

www.feardemic.com

 

MEDIA CONTACT

Giorgio Crosali – Marketing Director

marketing@feardemic-games.com