Prev post Next post
Press Room / 24 czerwca, 2021

Moonshiners: The Game od dzisiaj zmienia się w Moonshine INC.

# , , Moonshine. Inc

Klabater opublikował nowy zwiastun gry oraz informacje nt produkcji.

Moonshine Inc. otrzymuje nie tylko nowy tytuł i logo – Klabater zdecydował się również na zmiany dotyczące gameplayu i strony narracyjnej gry. Gra ukaże się jeszcze w 2021 na platformach PC, Xbox One/Series X, PlayStation 4 & 5, oraz Nintendo Switch. 

 

Moonshine Inc. (oryginalnie zapowiedziane jako Moonshiners: The Game) to innowacyjny, izometryczny symulator ekonomiczny, który w niezwykle wierny sposób przedstawi graczom realia i mechanizmy związane z produkcją i dystrybucją bimbru. W produkcję zaangażowane jest grono ekspertów z dziedziny chemii fizycznej i ekonomii, dzięki nim zespół developerów Klabatera zbudował nie tylko wiarygodny model obrotu nielegalnym alkoholem, ale również dokładnie odwzorował proces związany z fermentacją i destylacją trunku. Dodatkowo graczy uwiedzie niebanalna fabuła pełna nawiązań do kultowych seriali i filmów takich jak Breaking Bad, czy Ozark. Na potrzeby Moonshine Inc. studio opracowało również innowacyjną mechanikę pod postacią funkcji “Red Flag Police”, która dynamicznie reaguje na poczynania gracza i w zależności od osiąganych przez niego rezultatów steruje zachowaniem policji i agentów federalnych.

 

Początkowym zamierzeniem Klabatera było oparcie gry na licencji popularnego programu Moonshiners znanego z telewizji Discovery. Firmy podpisały w 2019 roku umowę o współpracy dotyczącą dwóch produkcji: Moonshiners: The Game oraz gry dla młodszych odbiorców na licencji Animal Planet. Ustalenia te uległy zmianie w wyniku podpisanego dzisiaj aneksu – Klabater nadal pracuje nad drugą produkcją, ale zrzekł się praw do nazwy Moonshiners.

 

– Telewizja Discovery zmieniła swoje plany co do marki The Moonshiners i chce się przede wszystkim skupić na tworzeniu gier skierowanych dla rodzin i najmłodszych graczy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że projekt gry o produkcji i dystrybucji bimbru, aby osiągnął sukces komercyjny, musi cechować się bezkompromisowym i wiernym podejściem do tematu, a to oznacza często wyższy próg wiekowy oraz konieczność umieszczenia w grze treści skierowanych do dojrzałych graczy. Podjęliśmy decyzję, że dalej samodzielnie będziemy tworzyć grę w oparciu o przyjęte założenia – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

 

 

***

Klabater

Wydawca i producent gier wideo notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tworzymy i wydajemy gry z pasji, które swoją fabułą oferują graczom nieprzeciętne historie i pozwalają na długą, kreatywną zabawę. Grami wideo zajmujemy się od ponad 15 lat. Wydajemy i tworzymy gry polskich i zagranicznych twórców. Nasz zespół składa się z pasjonatów gier i branżowych weteranów z wieloletnim doświadczeniem. W każdą grę, która przechodzi przez nasze ręce wkładamy maksimum wysiłku i 100% zaangażowania. Od 2018 roku otworzyliśmy własne studio, odpowiedzialne za gry Crossroads Inn. Obecnie pracujemy nad grami The Amazing American Circus, Moonshiners oraz dalszym rozwojem bestsellerowej marki Heliborne.