Prev post Next post
Press Room / 24 czerwca, 2021

Model Builder rozbudowuje portfolio licencji! 

# , , , Model Builder rozbudowuje portfolio licencji!  1

Spółka Moonlit systematycznie wzbogaca swój nowy tytuł – grę Model Builder nowymi treściami. Do gry polskiego producenta trafią modele znane z gry Frostpunk, samoloty od Arma Hobby i autorskie projekty tajwańskiego designera. Rozbudowa portfolio modeli, które będą dostępne w grze to ukłon w stronę graczy, którzy oczekują od tytułu wciągającej rozgrywki i różnorodnych treści wewnątrz gry.

 

Frostpunk jest jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich gier komputerowych w ostatnich latach. Komercyjny sukces tytuł zawdzięcza atrakcyjnemu, mroźnemu uniwersum oraz wciągającemu systemowi rozwoju i zarządzania miastami. Tytuł doczeka się również wersji planszowej, która na platformie Kickstarter zebrała blisko 2,5 mln Euro, a w zbiórce wzięło udział ponad 20 tysięcy graczy. W Model Builder dla wszystkich graczy będą dostępne 3 oficjalne modele z gry 11 bit studios. Spółki nie wykluczają dalszej kooperacji, szczególnie w perspektywie premiery planszowej wersji Frostpunka, która planowana jest na 2022 rok.

 

– Biorąc pod uwagę ogromny suckes Frostpunka i dotychczasowe dane z platformy Kickstarter, materiały związane z Model Builderem mogą trafić do nawet kilkudziesięciu tysięcy fanów 11 bit studios. Nawet przy niskiej stopie konwersji oznaczałoby to co najmniej kilka tysięcy nowych graczy Model Buildera, dlatego podpisanie tej umowy uznaję za duże osiągnięcie. Wierzę, że ta współpraca znacząco wpłynie na rozpoznawalność naszej gry w Europie Zachodniej i Ameryce – komentuje Michał Gardeła prezes Moonlit.

 

Wprowadzenie modeli z gry Frostpunk to jednak niejedyna nowość dla graczy, którzy czekają na symulator modelarza. Spółka Moonlit podpisała bowiem również umowę z Arma Hobby – firmą zrodzoną z pasji do modelowania.

Jej założyciele: Wojciech Bułhak i Marcin Ciepierski to osoby, które od lat 90. aktywnie pracują w branży, a doświadczenie zdobywali między innymi w takich firmach, jak: Mirage Hobby, Adalbertus i Attack Squadron. Misją firmy jest zapewnienie jak największej satysfakcji z budowania modeli przy jednoczesnym zachowaniu wierności historycznej i wysokiej jakości szczegółów. Produkty Arma Hobby skupione są w dużej mierze wokół historii polskiego lotnictwa oraz maszyn, którymi latali polscy żołnierze w okresie II Wojny Światowej i charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jakości.

 

Do podstawowej wersji gry Model Builder trafi 5 modeli polskiego producenta.

 

Spółka Moonlit podjęła również współpracę z tajwańskim designerem Lin Yu Cheng znanym jako lyc.design. Na mocy tej współpracy do gry Model Builder zostaną przeniesione konceptualne projekty samochodów i motocykli. Będzie to okazja dla graczy, aby stworzyć modele nieznane ze sklepowych półek i rozbudować wirtualną gablotę o nowe dzieła.

 

Jednym z celów przyświecających nam przy tworzeniu Model Buildera jest stworzenie gry, która połączy pokolenia poprzez pasję do modelarstwa. Stąd chęć przekazania graczom wielu modeli z różnych epok, tak aby dzięki grze wspólny język mogli znaleźć starsi pasjonaci z młodszymi odbiorcami. Wierzymy, że stworzona przez nas platforma pozwoli na rozwijanie zainteresowań i kreatywności każdemu – bez względu na wiek. Oprócz przełamania bariery wiekowej mamy nadzieję, że gra zainteresuje i wciągnie w modelarstwo osoby, które do tej pory z wielu różnych powodów nie mogły pozwolić sobie na to zajęcie w realu – kończy prezes Moonlit.

 

Model Builder to symulator, który przenosi znane i lubiane modelarstwo na wirtualną płaszczyznę. Dzięki zaawansowanym narzędziom oraz szerokiej bazie modeli gracz może odtworzyć dowolny pojazd lub narzędzie znane z historii, popkultury czy filmów, a jedynym ograniczeniem jest jego wyobraźnia. Zakończenie prac nad grą planowane jest w trzecim kwartale tego roku, a premiera jeszcze w 2021. Spółka Moonlit planuje wspierać produkt i rozwijać jego funkcjonalności oraz bazę modeli w formie DLC do 5 lat od premiery tytułu.

 

 

Linki:

Strona Steam Model Builder

 

***

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/