Prev post Next post
Press Room / 1 czerwca, 2021

Feardemic wyda grę Dark Fracture na konsole i PC

#

Spółka grupy Bloober Team chce zostać liderem na rynku wydawców horroru

Spółka zależna Bloober Team SA – Feardemic wyda grę Dark Fracture na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. Pełna wersja horroru psychologicznego będzie dostępna w wersji cyfrowej oraz pudełkowej w 2022 roku.

Na bazie zawartej umowy, Feardemic odpowiada za wydanie oraz dystrybucję Dark Fracture na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. Tytuł już teraz zdobył uznanie graczy za sprawą darmowego prologu wydanego w poprzednim roku. Dotychczas w Dark Fracture – Prologue zagrało ponad 230 tysięcy(!) graczy, a ocena na platformie Steam wynosi wysokie 86%

– Dark Fracture idealnie wpisuje się w portfolio wydawnicze Feardemic, który celuje w horrory od zewnętrznych developerów. Gra, za którą będzie odpowiedzialna spółka to jej największe dotychczasowe przedsięwzięcie, mająca potencjał zbliżony do najlepiej sprzedających się gier z tego gatunku od niezależnych developerów. To bardzo istotny krok w życiu spółki, która wkrótce ma stać się jednym z najważniejszych aktywów naszej grupy – opisuje projekt Piotr Babieno, CEO Bloober Team

Pełna wersja gry będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch w 2022 roku, również w wersji pudełkowej. Spółka nie wyklucza również innych wersji, w tym urządzeń VR.

Jest to największy dotychczasowy projekt wydawniczy Feardemic, a zarazem gra która może mocno namieszać na rynku horrorów psychologicznych. Dark Fracture już teraz ma wielu fanów, planowane przez nas działania powinny spowodować, że gra popularnością może dorównać innym tytułom Bloober Team – komentuje Scott Millard, Managing Director Feardemic.

 

O spółce:

Bloober Team S.A. to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i Konami)  światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Studio kładzie nacisk na tworzenie wyjątkowych i poruszających graczy produkcji. Najnowsza gra, The Medium, odniosła sukces biznesowy i artystyczny – w zaledwie 24 godziny pokryła koszty produkcji i marketingu,a ponadto została ciepło przyjęta przez graczy (88 proc. pozytywnych recenzji na Steam). Kolejnym projektem spółki jest tytuł o nazwie kodowej “Black”, którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

 

Bloober Team jest notowany na NewConnect od 2011, jednak spółka niedawno ogłosiła chęć przeniesienia swoich notowań na rynek główny GPW. Debiut na dużym polskim parkiecie ma nastąpić w 2022 roku.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl