Prev post Next post
Press Room / 17 maja, 2021

Klabater: wyniki Q1 2021 to efekt przygotowań do najważniejszych premier spółki

# , Klabater: wyniki Q1 2021 to efekt przygotowań do najważniejszych premier spółki 1

Klabater odnotował 37% wzrost marży ze sprzedaży swoich gier w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 roku. Spółka przygotowuje się do dużych premier planowanych na kolejne kwartały – The Crossroads Inn na Xbox Series X/ Xbox One, a także The Amazing American Circus i Moonshiners na wszystkie platformy.

– W Q1 uzyskaliśmy ponad 860 tys. złotych przychodu. Pomimo przygotowań do premier, spółka nie wygenerowała istotnych strat. Odnotowaliśmy za to wzrost marży ze sprzedaży produktów dzięki niższym kosztom sprzedaży – komentuje Robert Wesołowski, Joint-CEO.

Spółka odnotowała 0,86 mln złotych przychodu ze sprzedaży gier, w porównaniu do 0,99 mln złotych w Q1 2020. Pomimo braku istotnej premiery w Q1 2021, Klabater miał zaledwie 15 tys. złotych straty netto. To kolejny kwartał, w którym głównym źródłem przychodów były tytuły z back-catalogu: Crossroads Inn oraz Heliborn – kluczowe filary stabilizujące wyniki Spółki. W drugim kwartale br. zaplanowane są premiery obu w/w gier na konsolach Xbox i PlayStation, a już w przyszłym tygodniu rozpoczną się szeroko zakrojone publiczne beta testy gry The Amazing American Circus na platformie Steam.

Nasz kalendarz wydawniczy w 2021 roku jest bogaty w wydarzenia. Ostatnie miesiące poświęciliśmy przede wszystkim na przygotowania związane z The Amazing American Circus i konsolową wersją Crossroads Inn. 

W okresie od maja do grudnia planujemy wydać łącznie 10 tytułów na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych: PC, PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox. Sprawdzamy również możliwość ekspansji na smartfony, chcielibyśmy aby The Amazing American Circus była pierwszą grą z naszego portfolio, która zadebiutuje na urządzeniach mobilnych. Ważnym projektem będzie też planszowa wersja gry Crossroads Inn – kontynuuje Michał Gembicki.

W segmencie wydawniczym i portingowym Klabater również planuje realizację interesujących projektów. Do katalogu gier lifestylowych, skierowanych do rodzin i najmłodszych graczy, wkrótce trafią produkcje Castle on the Coast oraz May’s Mysteries: A Puzzle Adventure Journey. Uzupełnią one bestsellerową ofertę gier zręcznościowo-logicznych spółki na platformach konsolowych, która obecnie zawiera Roarr! The Adventures of Rampage Rex oraz Golazo! Niedawno spółka podpisała również kolejną głośną umowę – tym razem z Devolver Digital, na bazie której adaptację gry Weedcraft Inc na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. Ten kontrakt pozwoli na znaczne wzmocnienie katalogu silnych gier strategiczno-symulacyjnych Spółki, do których należy wydany wcześniej Big Pharma, wchodzący do sprzedaży Heliborne i Crossroads Inn oraz dwie pozyskane od Starni Games tytuły z serii Startegic Minds.

 

***

O spółce:

Klabater S.A. to warszawski wydawca gier wideo, który stawia na nietuzinkowe rozwiązania oraz wyjatkową oprawę graficzną. Spółka korzysta z crowdfundingu, co zapewnia jej dużą elastyczność i łatwość skalowania projektów. Najważniejszą nadchodzącą produkcją jest The Amazing American Circus, która łączy elementy gry karcianej oraz strategii. Produkcja ma trafić 20 maja na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Klabater S.A. jest spółką notowaną na giełdzie NewConnect od 2019 roku.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335