Prev post Next post
Press Room / 13 maja, 2021

Klabater zawarł umowę ze znanym wydawcą gier indie – Devolver Digital Inc. na opracowanie konsolowej adaptacji i dystrybucję gry Weedcraft Inc.  

# , , , , Klabater zawarł umowę ze znanym wydawcą gier indie - Devolver Digital Inc. na opracowanie konsolowej adaptacji i dystrybucję gry Weedcraft Inc.   1

Klabater przygotuje i wyda Weedcraft Inc na konsole

Klabater zawarł umowę z Devolver Digital na przygotowanie adaptacji gry Weedcraft Inc na konsole PlayStation 4/5, Xbox Series X/One oraz Nintendo Switch. Spółka będzie odpowiadała za cyfrową, jak i pudełkową dystrybucję tytułu. 

– Weedcraft Inc to gra, która idealnie wpasowuje się w nasze portfolio, składające się w przeważającej większości z wymagających gier strategicznych i tycoonów. Wśród nich znajdują się m.in. Big Pharma, nadchodząca wielkimi krokami konsolowa edycja sztandarowej produkcji spółki studia, Crossroads Inn – symulatora fantasy tawerny, czy pozostającej w produkcji gry o produkcji bimbru – komentuje Michał Gembicki, Joint-CEO spółki.

Klabater będzie odpowiadał za adaptację, wydanie oraz dystrybucję gry w wersji cyfrowej oraz fizycznej na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch. Weedcraft Inc został pierwotnie wydany przez Devolver Digital na PC w 2019 roku. Gra porusza tematy związane z produkcją oraz sprzedażą marihuany. Tycoon autorstwa Ville Monarchs, posiada rozbudowaną warstwę fabularną i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy – obecnie ma ponad tysiąc recenzji na Steam, z których aż 81% jest pozytywnych.

 

Podpisanie umowy z tak uznanym wydawcą i producentem jak Devolver postrzegam jako kolejny ważny krok w rozwoju naszej działalności. Nie ukrywam, że amerykański publisher niejednokrotnie inspirował nas i stanowi wzór, który bardzo chcielibyśmy doścignąć. Realizacja tego projektu będzie miała istotny wpływ na globalny wizerunek Klabatera – tym bardziej, że ten tytuł świetnie wpisuje się w specjalizację naszej firmy – tycoony wzbogacone o elementy narracyjne – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem, a Klabaterowi wdzięczni za złożenie oferty współpracy. Nareszcie Weedcraft znalazł swoją drogą na konsole podczas gdy my możemy być skupieni na naszych kolejnych produkcjach. Nie możemy doczekać się aby pograć w Weedcrafta na padzie!” – powiedział Grzegorz Mazur, współzałożyciel Vile Monarch.

Devolver Digital jest jednym z najważniejszych globalnych wydawców i specjalizuje się w grach Indie. Gry z portoflio wydawczego amerykańskiej spółki to tytuły wyróżniające się na rynku nietuzinkowymi pomysłami, a do najpopularniejszych tytułów wydanych przez spółkę należą bestsellerowe produkcje takie jak: Fall Guys, Loop Hero, Enter the Gungeon, seria Serious Sam, czy nadchodzący Shadow Warrior 3. 

***

O spółce:

Klabater S.A. to warszawski wydawca gier wideo, który stawia na nietuzinkowe rozwiązania oraz wyjatkową oprawę graficzną. Spółka korzysta z crowdfundingu, co zapewnia jej dużą elastyczność i łatwość skalowania projektów. Najważniejszą nadchodzącą produkcją jest The Amazing American Circus, która łączy elementy gry karcianej oraz strategii. Produkcja ma trafić 20 maja na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Klabater S.A. jest spółką notowaną na giełdzie NewConnect od 2019 roku.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335