Prev post Next post
Press Room / 7 maja, 2021

Gaming na Giełdzie VI już za tydzień!

Gaming na Giełdzie VI już za tydzień! 1

Dwudniowa, bezpłatna konferencja Gaming na Giełdzie VI odbędzie się w dniach 11-12.05! Tym razem przedstawiciele branży, analitycy i publicyści pochylą się nad pytaniem: Singleplayer vs Multiplayer — co podbija serca graczy? Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie wydarzenia oraz stronach współorganizatororów – Stockwatch.pl i GPW. 

W trakcie dwudniowego darmowego wydarzenia zostaną omówione najważniejsze tematy związane z projektowaniem oraz inwestowaniem w gry a także zagadnieniami związanymi z podziałem gier na jedno- i wieloosobowe.  Jest to uroczyste zamknięcie wiosennej serii czatów inwestorskich, w ramach której zaprezentowało się 30 spółek z sektora gamedev, a każde z tych spotkań przyciągały od 300 do 2000 unikalnych użytkowników. Już w dniach 11-12.05.2021 zaproszeni goście odpowiedzą na pytania dotyczące największych różnic w tworzeniu różnych modeli rozgrywki i podzielą się bezcennym know how.

Konferencja finałowa pozwoli wszystkim widzom lepsze zrozumienie świata gamedev. Zaproszeni goście przedstawią swoją wszechstronną wiedzę związaną z branżą a także wspólnie zastanowią się czy obecny podział na gry singleplayer oraz multiplayer utrzyma się w przyszłości przybliża inicjatywę Sylwia Borowska, PR Manager w Strict Minds

Wydarzenie poprowadzi piątka znakomitych moderatorów od wielu lat związanych z cyklem: Agnieszka Zaręba, dziennikarka ekonomiczna, trzech popularnych przedstawicieli mediów branżowych — Paweł Hekman (polygamia.pl), Mateusz “Papkin” Witczak (polskigamedev.pl) oraz Mariusz Klamra (gry-online) oraz niepowtarzalny Kamil Klinowski – szanowany Inwestor indywidualny i ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zapytają oni zebranych gości – prezesów i przedstawicieli spółek gamingowych o m.in. finansowanie rynku gamedev, prowadzenie relacji inwestorskich w czasie pandemii, podział rozgrywki ze względu na platformy oraz tworzeniu społeczności dookoła produkcji.

Pandemia wymusiła zmiany w komunikacji zarówno z inwestorami, jak i graczami. Postaramy się wspólnie te “zmiany” uchwycić. Konferencja będzie również okazją, by porozmawiać o coraz większych budżetach produkcji AAA, monetyzowaniu tzw. gier-usług i o tym, jak utemperować toksyczne community. Słowem: zmierzymy się z najważniejszymi wyzwaniami współczesnych gier singlowych i multiplayerowych – komentuje Mateusz Witczak, redaktor naczelny PolskiGamedev.pl

Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie głównej stockwatch.pl a także stronach i social media Strict Minds, GPW oraz PolskiGamedev. Głównym celem serii Gaming na Giełdzie jest edukacja inwestorów, prasy oraz fanów gier wideo w zakresie rynku kapitałowego oraz polskiego sektora gamedev.

Zainteresowanie ze strony spółek było tak duże, że przedłużyliśmy serię czatów inwestorskich a konferencję online podzieliliśmy na dwa dni. Jestem zadowolony również z zainteresowania ze strony inwestorów, mimo że ze względu na MAR, czy umowy z partnerami, spółki nie mogły odpowiedzieć na część pytań. Liczę na dużą frekwencję podczas majowych debat, tym bardziej że udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Nagranie będzie dostępne na stronie wydarzenia w StockWatch.pl, ale inwestorzy oglądający konferencję na żywo będą mogli komentować jej przebieg na Facebooku i YouTubie, do czego już teraz zachęcam – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl

Poza spółkami notowanymi na głównym parkiecie nie zabraknie również mniejszych reprezentantów polskiego rynku gamedev – spółek, które niedawno debiutowały na NewConnect lub dopiero zadeklarowały swoją chęć debiutu na tym parkiecie.  Dzięki temu poznamy także utalentowane i doświadczone zespoły, tworzące obecnie swoje pierwsze autorskie projekty.

Sukcesy odnoszone przez polskie spółki z sektora gier wpływają pozytywnie na cały rynek. Powstają nowe zespoły deweloperskie, zarządzane przez osoby z wieloletnim doświadczeniem, a atrakcyjne projekty wspierane są przez inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych z kraju oraz zza granicy. W konferencji Gaming na Giełdzie VI udział wezmą przedstawiciele spółek, które mogą stanowić o sile parkietów GPW w najbliższych latach – mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/792961581595373

Link do strony wydarzenia: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/gaming-na-gieldzie-vi-seria-czatow-inwestorskich-i-konferencja-finalowa