Prev post Next post
Press Room / 29 marca, 2021

Vivid Games wyda karcianą grę casualową Mobbles Cards

# , , , , Vivid Games wyda karcianą grę casualową Mobbles Cards 1

Spółka z nowym tytułem w portfolio

Vivid Games zawarło umowę wydawniczą ze studiem Golden Goose Entertainment z siedzibą w Dover (USA). Mobbles Cards to casualowy tytuł z dużym potencjałem. Gra jest inspirowana hitami takimi jak Pokémon i Final Fantasy. Według raportów branżowych grupa docelowa potencjalnych odbiorców mobilnych gier karcianych to już 16% wszystkich mobilnych graczy.

Uważam, że wydanie Mobbles Cards to bardzo dobra decyzja. Gra prezentuje duży potencjał. Mechanika rozgrywki polega na kolekcjonowaniu kart, budowaniu zespołu najróżniejszych stworków i prowadzenia taktycznych rozgrywek o nowe karty. Planujemy rozwój tytułu o multiplayer i dodanie ponad 300 unikalnych kart. Gra jest pozbawiona brutalności i prezentuje bardzo przyjazny styl artystyczny. Pierwsze testy fazy soft launch planujemy już na kwiecień – stwierdza Patryk Batko, Product Owner odpowiedzialny za rozwój tytuły po stronie Vivid Games.

Golden Goose Entertainment stawia na gry z charakterem. Mobbles Cards to gra łącząca zabawną koncepcję z oryginalną i mocną identyfikacją wizualną. Cieszymy się, że możemy współpracować z Vivid Games, partnerem z dużym doświadczeniem, który wierzy w naszą kreatywną wizję i nie możemy już doczekać się wspólnej pracy nad fantastycznymi tytułami – podkreśla Alexander Curtelin, CEO Golden Goose.

Mobbles Cards to nie pierwszy z casualowych tytułów rozwijanych w tym roku przez Vivid Games. W II kwartale odbędzie się globalna premiera gry Right Swipes, przechodzącej obecnie ostatnie testy.

Ponadto, spółka potwierdziła, że Mythical Showdown zadebiutuje na iOS i Android na przełomie II i III kwartału. Na Nintendo Switch jeszcze w tym roku trafią Real Boxing 2, Mayhem Combat i kilka mniejszych projektów. Spółka chce także w pełni wykorzystać potencjał pozostałych gier i opublikować na japońskiej konsoli m.in. Godfire: Rise of Prometheus.

 

***

O VIVID GAMES

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Więcej informacji o Vivid Games znajduje się na stronie www.vividgames.com.

 

KONTAKT IR:

Tomasz Muchalski

tel. 504 212 463

t.muchalski@everestconsulting.pl