Prev post Next post
Press Room / 17 listopada, 2020

Udana premiera Gemstone Legends

# , , , , , Udana premiera Gemstone Legends 1

 “Gemstone Legends” polskiego studia One More Game debiutuje na światowych rynkach

 

OneMoreGame.Studio specjalizujące się w grach mobilnych free-to-play kontynuuje działania związane z rozwojem swojej największej gry – “Gemstone Legends”. Po sukcesach na rodzimym rynku, tytuł zadebiutował w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Czechach, Słowacji, Rumunii, Słowenii, Finlandii i Holandii. Gra dostępna jest na system Android i z oceną 4.8/5.0 na Google Play znajdowała się na pierwszym miejscu wśród nowych i darmowych produkcji RPG.  

 

Gemstone Legends zadebiutował na świecie w październiku i spotkał się z ciepłym przyjęciem. Gracze z USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Czech, Słowacji, Rumunii, Słowenii, Finlandii i Holandii docenili bogaty i szczegółowo zaprojektowany świat fantasy “Gemstone Legends”. Gra na tle innych tytułów z gatunku free-to-play wyróżnia się ogromem oferowanych treści  – dziesiątki bohaterów, różnorodni przeciwnicy do pokonania, kilka poziomów trudności i plansz do odkrycia, a ponadto pozwala na rywalizację pomiędzy graczami oraz tworzenie własnej społeczności. Średnia ocen w Google Play wynosi imponujące 4.8/5.0.

 

 – Pozytywne przyjęcie i oceny od polskich graczy były świetną prognozą przed światową premierą. Warto podkreślić,  że biorąc pod uwagę nowe i darmowe produkcje, nasz tytuł walczy o TOP3 w Polsce, a w niektóre dni jest na szczycie listy. Gry typu team-based RPG to bardzo wymagające tytuły – drogie w produkcji i bardzo złożone. Tym bardziej cieszy nas, że użytkownicy doceniają Gemstone Legends i oceniają ją bardzo wysoko. Pozwala nam to z optymizmem planować kolejną ekspansję na nowe rynki – mówi Marek Wylon, prezes OMG.

 

“Gemstone Legends” jest grą Freemium, czyli premium free-to-play – grą bardzo wysokiej jakości z mikropłatnościami. Zadaniem gracza jest eksploracja, zdobywanie ekwipunku i pokonywanie kolejnych przeciwników. Można też oswoić swojego smoka. Produkcja stanowi połączenie mechanik RPG (Role Playing Game) oraz match-3, czyli logicznych łamigłówek ze skalowanym poziomem trudności. Produkcja jest dostępna na urządzenia z systemem Android. Wersja IOS będzie dostępna za kilka tygodni.

 

OneMoreGame.STUDIO nie spoczywa na laurach a w planach studia jest udostępnienie tytułu w kolejnych europejskich krajach i wzmocnienie zespołu developerskiego. Grupa kapitałowa GameDesire przygotowała także dziesięcio odcinkowy cykl webinarów dotyczący rynku gier mobilnych “Gaming na Giełdzie” Mobile Academy” dla wszystkich entuzjastów i specjalistów w branży. W sieci dostępny jest już drugi odcinek serii, a tematem jest transcendencja freemium, czyli model biznesowy w darmowych grach premium.

 

O spółce:

 

GameDesire to grupa z wieloletnim doświadczeniem w branży gier. Wcześniej specjalizowała się w rynku gier przeglądarkowych, obecnie skupia się na tworzeniu gier mobilnych. W skład grupy wchodzą dwie spółki GameDesire – o stabilnej pozycji na rynku (tworząca produkcje takie jak Snooker Live Pro i Pool Live Pro) oraz OneMoreGame.Studio – młodsza spółka, która wykorzystując doświadczenie grupy oraz wprowadzając innowacje skupia się na tworzeniu gier mobilnych F2P o jakości premium. Obecnie w produkcji znajdują się 2 tytuły OMG: Gemstone Legends i Animatch Friends.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, +48 504 212 463