Prev post Next post
Press Room / 16 września, 2020

Moonlit promuje swoje produkcje na światowych targach branżowych

# , , , , , , Moonlit promuje swoje produkcje na światowych targach branżowych 1

Model Builder w centrum zainteresowania wydawców

 

W najbliższych tygodniach Moonlit wybierze „krótką listę” podmiotów zainteresowanych wydaniem gry Model Builder. Po targach Gamescom do krakowskiej spółki zgłosiło się 11 wydawców wyrażających chęć wydania gry, w tym kilku ze światowej czołówki.

 

Byliśmy pewni, że na Gamescom pokazujemy dobry i jakościowy produkt, ale zainteresowanie Model Builderem przerosło nasze oczekiwania. Zgłosiło się do nas 11 wydawców, którzy chcą wydać grę, w tym kilku ze światowej czołówki. Dołączyli oni do grona trzech wydawców, z którymi prowadziliśmy rozmowy już wcześniej. Zbieramy oferty i w ciągu kilku tygodni będziemy chcieli wyłonić krótką listę 2-3 podmiotów z którymi będziemy prowadzić dalsze negocjacje, tak by do końca października wybrać wydawcę- zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit.

 

Moonlit kontynuuje promocję gry Model Builder na wrześniowych wydarzeniach branżowych. Uczestniczy w trwających do 20 września targach PAX Online i będzie gościem na jednych z największych azjatyckich imprez gamingowych – Tokio Game Show. Symulator modelarza zostanie zaprezentowany fanom z dalekiego wschodu w dniach 23 – 27 września. Pomiędzy tymi wydarzeniami spółka odwiedzi Digital Dragons, a finalnie będzie uczestniczyć na Steam Game Festival: Autumn (7-13 października).

 

Premiera Early Access gry Model Builder zaplanowana jest wstępnie na czwarty kwartał bieżącego roku. – Będziemy gotowi na czas, ale ostatnie słowo w tym zakresie będzie należało do wydawcy. On wskaże nam najlepszy z punktu widzenia promocji terminem- zapowiada Michał Gardeła. Model Builder pozwoli fanom modelarstwa z całego świata na składanie modeli, gdzie końcowy efekt będzie zależał od wyobraźni gracza. Swoim dziełem gracze będą mogli pochwalić się i wymienić opinię z międzynarodową społecznością modelarzy. Poza gameplayem i nieograniczoną możliwością tworzenia dodatkowej treści do gry, magnesem dla potencjalnych nabywców Model Builder będzie współpraca z czołowymi producentami modeli do sklejania.  – Prowadzimy rozmowy ze światową czołówką i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli poinformować o pierwszych partnerstwach- zapowiada prezes.

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator.

Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

Kontakty

Kontakt PR

Sylwia Borowska, s.borowska@strictminds.com, tel.: +48 791 910 702

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463