Prev post Next post
Press Room / 17 sierpnia, 2020

Bloober Team wybrał doradców do obsługi potencjalnego procesu M&A

# , , , , , , Bloober Team wybrał doradców do obsługi potencjalnego procesu M&A 1

Krakowski developer przed szansą otworzenia nowego rozdziału na polskim rynku gier

  

Juno Capital Partners LLC, amerykański bank inwestycyjny specjalizujący się w rynku szeroko pojętej rozrywki interaktywnej, będzie głównym doradcą w procesie M&A dla Bloober Team. To jeden z najbardziej doświadczonych podmiotów w tego typu transakcjach na rynku gier wideo. Partnerami odpowiadającymi za przebieg procesu w Polsce zostali wybrani Trigon Investment Banking, Trigon Dom Maklerski S.A. oraz kancelaria prawnicza DZP.

 

 

W drugiej turze negocjacji w sprawie wyboru partnera w procesie M&A uczestniczyło sześć firm wybranych spośród kilkunastu ofert współpracy od najbardziej renomowanych podmiotów doradczych z całego świata doświadczonych w procesach M&A dla rynku gier. Juno Capital ma wspomóc krakowskiego developera w dalszej światowej ekspansji i ugruntowaniu pozycji światowego lidera w produkcji horrorów.

 

Juno Capital od początku był uznawany za jednego z faworytów w naszym procesie selekcji partnera głównego. Doświadczenie we współpracy ze światowej klasy producentami oraz niezwykły profesjonalizm, jakim cechuje się ten doradca w procesie M&A sprawiły, że podejmując decyzję nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że znamy się od wielu lat. Polscy partnerzy to z kolei liderzy rynku, z którymi również mamy wspólną historię – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Juno Capital Partners to amerykański bank inwestycyjny specjalizujący się w rynku szeroko pojętej rozrywki interaktywnej. Wśród jego klientów wymienić można m.in. Gearbox Software, studio znane z produkcji serii takich jak Half-Life oraz Borderlands  czy Niantic – studio, które zasłynęło grą Pokemon Go.

 

Cieszymy się, że możemy współpracować z Bloober przy wdrażaniu opcji strategicznych. Polska branża gier jest coraz częściej wskazywana jako jedno z najważniejszych miejsc w którym powstają produkty interaktywne światowej klasy . Nasze partnerstwo z Trigonem zapewni Bloober team najlepszą możliwą pomoc doradczą na poziomie lokalnym i międzynarodowym– podkreśla David Chang, Partner w Juno Capital .

 

Otwarcie opcji strategicznych przez Bloober może stanowić otwarcie nowego rozdziału dla polskich spółek gamingowych. Oprócz szeroko otwartych drzwi rodzimej giełdy, również globalni inwestorzy strategiczni mogą poszerzyć możliwości, jakie mają do dyspozycji zarządzający spółkami gamingowymi. Nasza współpraca z amerykańskim doradcą przy tej potencjalnej transakcji, najlepiej tego dowodzi – mówi Ryszard Czerwiński, partner zarządzający Trigon.

 

 

 

Cieszymy się, gdy możemy zapewnić naszym klientom wsparcie w kolejnych etapach ich rozwoju. Współpraca z Bloober Team daje nam dodatkową satysfakcję, bo spółka od lat potrafi konsekwentnie budować swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na globalnym rynku, stając się jednym z leaderów w swojej branży – komentuje, Piotr Jackowski, radca prawny w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

 

 

 

______________________________________________________________________

 

O firmach:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, będący światowym liderem gatunku horror.. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzany Observer oraz Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą.

Więcej informacji: www.blooberteam.com

 

 

Juno Capital Partners  to grupa weteranów branży z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, inwestowaniu i doradzaniu firmom interaktywnym. Wspomaga branżę, inwestując kapitał na rozwój oraz zapewniając doradztwo strategiczne i finansowe.

 

Trigon jest niezależną, polską grupą finansową łączącą w sobie kompetencje czołowej firmy bankowości inwestycyjnej oraz domu maklerskiego. Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej działa od 1989 roku.W ciągu ostatnich 10 lat Trigon sfinalizował 61 transakcji finansowych o łącznej wartości 13,2 mld euro. W 2020 został uznany przez Euromoney za najlepszy bank inwestycyjny w Polsce.

 

Kancelaria DZP (Domański Zakrzewski Palinka) to największa polska kancelaria prawnicza. Doradztwo z zakresu rynku kapitałowego oraz fuzji i przejęć to jeden z najistotniejszych obszarów usług świadczonych przez kancelarię od momentu jej powstania w 1993 roku. Praktyka ta od wielu lat jest uznawana za jedną z najlepszych w Polsce, nie tylko przez klientów kancelarii, ale także przez krajowe i międzynarodowe publikacje specjalistyczne (Chambers & PartnersLegal 500IFLR1000) rekomendujące DZP jako ekspertów w dziedzinie fuzji i przejęć oraz doradztwa na rynku kapitałowym.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl