Prev post Next post
Press Room / 9 lipca, 2020

Moonlit nagrodzony w tegorocznym konkursie GameInn

# , , Moonlit nagrodzony w tegorocznym konkursie GameInn 1

Spółka zdobyła ponad 1,1 mln złotych na kolejny projekt studia.

 

Moonlit po raz kolejny wygrał dotację w ramach konkursu GameINN. Kwota dofinansowania, którą tym razem otrzyma producent symulatorów to 1 mln 130 tys złotych. W ramach projektu powstanie system symulacji wody HDWS – High Definition Water System.

 

W ramach 4. konkursu GameINN organizowanego przez NCBR przyznano łącznie ponad 150 mln zł dofinansowań. Moonlit został wsparty funduszami w wysokości 1 mln 130 tysięcy złotych, które posłużą do stworzenia systemu symulacji wody o łącznej wartości 1 miliona i 482 tysięcy złotych. Zwycięski projekt nosi nazwę High Definition Water System i będzie unikatowy na skalę światową, dzięki przełomowym rozwiązaniom rozchodzenia się fal. Prace nad systemem fizyki wody mają rozpocząć się w styczniu 2021 i będą trwały do czerwca 2023.

 

HDWS będzie pozwalał na realistyczne stymulowanie wielu efektów, których nie ma żadny inny system, np. załamujące się fale czy przybój. Realizując projekt możemy czerpać z doświadczenia zebranego w czasie tworzenia Ultimate Water System, który zyskał uznanie wielu zagranicznych twórców oraz użyliśmy go w naszej pierwszej dużej grze – Deadliest Catch. – opisuje projekt Michał Gardeła, prezes Moonlit.

 

Jest to kolejny raz, kiedy krakowska spółka zapewniła sobie wsparcie finansowe w ramach programu sektorowego GameInn. Poprzedni projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 nosił nazwę Angular Light a jego celem było stworzenie innowacyjnej technologii symulującej oświetlenie w grach wideo. Wartość działania wyniosła łącznie 981 851 PLN, z czego dofinansowania z Funduszy Europejskich wyniosło 680 282,31 złotych.

 

***

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwarehouse’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Obecnie spółka skupia się na dwóch niezwykle obiecujących produkcjach z ogromnym potencjałem sprzedażowym – Model Builder oraz Dog Trainer.

Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. W 2018 roku spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

Kontakt PR

Sylwia Borowska, s.borowska@strictminds.com, tel.: +48 791 910 702

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463