Prev post Next post
Press Room / 28 kwietnia, 2020

Gravity Rider Zero zadebiutuje na Nintendo Switch 8 maja

# , , , , , Gravity Rider Zero zadebiutuje na Nintendo Switch 8 maja 1

Vivid Games rozszerza współpracę z QubicGames

QubicGames przeportuje i wyda na Nintendo Switch kolejne cztery tytuły Vivid Games. Spółki postanowiły również przygotować dodatek DLC  do świetnie sprzedającego się Pocket Mini Golf. Z kolei na 8 maja wyznaczono datę premiery na Nintendo Switch gry Gravity Rider Zero, która wcześniej cieszyła się wielkim powodzeniem wśród graczy w wersji Free2Play. Wersje mobilne na iOS i Android zostały pobrane łącznie ponad 15 milionów razy.

Aneks do umowy o współpracy między QubicGames a Vivid Games obejmuje cztery gry: Juice Farm, Animal Hotel Manager, Gear for Heroes oraz Zombie Blast Crew. – Dotychczasowe wyniki naszej współpracy są bardzo zadowalające, dlatego tym bardziej cieszę się, że możemy rozszerzyć ją o kolejne tytuły. Wszystkie powinny ukazać się jeszcze w bieżącym roku.- komentuje Remigiusz Kościelny, CEO Vivid Games.

Dotychczas QubicGames wydał trzy gry studia Vivid Games. Tytuły zostały łącznie pobrane prawie 300 000 razy. Do końca 2020 roku na rynku powinno pojawić się co najmniej kolejnych 10 produkcji, m.in. Gravity Rider Zero, Mayhem Combat, Real Boxing 2 czy Calm Colors. – Mamy już potwierdzoną przez Nintendo datę premiery Gravity Rider Zero. Trafi ona na Switcha w cenie 6.99 EUR/USD 8 maja. Wiążemy z tym tytułem duże nadzieje. Liczymy, że co najmniej powtórzy sukces Pocket Mini Golf – mówi Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Przypomnijmy, że w ciągu miesiąca od premiery w Ameryce Północnej i Europie, sprzedaż gry Pocket Mini Golf na konsoli Nintendo Switch przekroczyła 115.000 kopii, a na dzień dzisiejszy wynosi już ponad 135.000 sztuk. Gra na licencji Vivid Games jest dotychczas najszybciej sprzedającym się tytułem wydanym przez QubicGames na platformie Nintendo Switch, a przychody ze sprzedaży gry przekroczyły 14-krotność poniesionych kosztów produkcji gry w wersji na platformę Nintendo. Obecnie spółka kończy prace nad japońską wersją gry oraz rozpoczęła prace nad dodatkową zawartością w postaci płatnego DLC. Pozwoli to na dalszą monetyzację tytułu. – W przeciągu roku od premiery sprzedaż Pocket Mini Golf na platformie Nintendo Switch powinna osiągnąć ponad 500.000 sztuk, czyli ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek tytuł QubicGames uzyskał w pierwszych 12 miesiącach sprzedaży do tej pory. W połączeniu z płatnym DLC daje to bardzo duży potencjał przychodowy przy niewielkich kosztach dalszego rozwoju projektu. – podkreśla Jakub Pieczykolan.

 

***

O QUBIC GAMES

QubicGames SA to wydawca i developer niezależnych gier Premium z 15-letnim doświadczeniem. Spółka specjalizuje się w tworzeniu, portowaniu i wydawaniu gier na platformę Nintendo Switch. Jest skutecznym i globalnym wydawcą, który współpracuje z developerami z ponad 10 krajów. W swoim portfolio wydawniczym ma dwadzieścia gier wydanych na najnowszej konsoli Nintendo, których sprzedaż osiągnęła ponad 800 000 kopii. Od września 2016 roku akcje QubicGames są notowane na rynku NewConnect.

Więcej informacji o Qubic Games znajduje się na stronie https://qubicgames.com/

 

O VIVID GAMES

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Więcej informacji o Vivid Games znajduje się na stronie www.vividgames.com.

Kontakt dla mediów:
Sylwia Borowska, +48 791 910 702

Kontakt dla inwestorów:
Tomasz Muchalski +48 504 212 463