Prev post Next post
Press Room / 20 kwietnia, 2020

Bloober Team znowu zaskakuje

# , , , Bloober Team znowu zaskakuje 1

Powstanie film na podstawie gry Layers of Fear, a Observer: System Redux trafi na konsole nowej generacji w czwartym kwartale 2020

Jeden z najgłośniejszych horrorów produkcji Bloober Team doczeka się realizacji filmowej. Firmą odpowiedzialną za cały proces produkcji filmu na podstawie gry Layers of Fear oraz za pozyskanie finansowania będzie hollywoodzka wytwórnia Project Nerd Boss. Również drugi sztandarowy projekt krakowskiego studia dostanie nowe życie. Bloober Team jeszcze w czwartym kwartale tego roku wyda Observer: System Redux na konsole nowej generacji. Jest to odnowiona graficznie, gameplayowo i fabularnie wersja wielokrotnie nagradzanego cyberpunkowego horroru Observer.

 

– Nad pre-produkcją filmu Layers of Fear osobiście pracowałem ponad 2 lata. Jestem bardzo zadowolony z tego co udało się osiągnąć, co więcej projekt realizować będziemy z ludźmi, których znamy od lat – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Podpisanie umowy, na mocy której kolejny nasz produkt zyska filmową adaptację pozwala nam budować nasze portfolio zgodnie z planem. Nasz hollywoodzki partner będzie odpowiadał zarówno za złożenie budżetu jak i produkcję filmu. My będziemy koproducentami – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Inna produkcja studia, która również czeka już na swoją filmową adaptację (tutaj producentem jest wytwórnia Zero Gravity), jeszcze w tym roku trafi w odświeżonej wersji na konsole nowej generacji.

– W najnowszej wersji Observer staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. Stawiamy więc na jakość grafiki, ale także rozszerzenie rozgrywki i poszerzenie historii. Dzięki temu zarówno nowi gracze jak i ci, którzy mieli okazję zagrać w pierwotną wersję, będą mogli świetnie się bawić odkrywając na nowo tą dystopijną rzeczywistość. Drobną zapowiedź tego jak gra będzie się prezentowała można zobaczyć na najnowszym zwiastunie – mówi prezes Bloober Team. – Więcej szczegółów dotyczących zmian oraz ulepszeń wprowadzonych w System Redux podamy wkrótce – zapowiada.

Obejrzyj trailer: https://www.youtube.com/watch?v=RseKlXtD8cE

Więcej o System Redux:

O Spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.

O PROJECT NERD BOSS LLC.

Project Nerd Boss LLC. to nowoczesna firma produkcyjna z siedzibą w Los Angeles napędzana przez najlepszych światowych filmowców. Dzięki współpracy z najlepszymi twórcami i artystami w ich dziedzinach oraz doświadczeniu zebranym z każdego zakątka globu spółka zapewnia najbardziej zaawansowane, wciągające i efektywne rezultaty w branży filmowej.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl